Efekt Domina - KineDok w Mjazzdze

2016-06-12 22:02:51(ost. akt: 2016-06-12 13:56:28)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Przegląd europejskiego kina dokumentalnego KineDok w klubie Mjazzga ma w czerwcu dwie odsłony. W środę 15 czerwca zapraszamy na film "Efekt Domina". Gościem spotkania będzie dziennikarz, reżyser i scenarzysta Marcin Borchardt. Wstęp wolny.
W Suchumi, stolicy odseparowanej od Gruzji i kontrolowanej przez Rosję republiki abchaskiej, Rafael i Natasza rozpoczynają wspólne życie. On, jako minister sportu postanawia nadać odrobinę prestiżu krajowi nieuznawanemu przez większość państw i organizuje mistrzostwa świata w… dominie. Ona jest rosyjską śpiewaczką operową, która dla niego porzuciła swoją karierę i rodzinę w Rosji. Jednak życie w kraju naznaczonym wojną domową i całkowicie uzależnionym od kaprysów Rosji szybko przestaje być romantyczną przygodą, zwłaszcza że dają o sobie znać różnice kulturowe. Jak w reakcji łańcuchowej, kiedy jedno zdarzenie uruchamia szereg następnych, losy bohaterów splatają się z biegiem historii. Czy ich miłość w kraju, w którym wszechobecny dramat nieustannie przeplata się z absurdem ma jakiekolwiek szanse na przetrwanie?

Mjazzga, 15 czerwca, godz. 20:00
EFEKT DOMINA | Polska, Niemcy 2014 | 76' | reż.Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski | WSTĘP WOLNY
Gość spotkania - Marcin Borchardt.
Następna projekcja 22-06 "Na Zakręcie".

KineDok to unikalny międzynarodowy klub filmowy oraz alternatywna platforma dystrybucyjna skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kina dokumentalnego, zrzesza kilka krajów europejskich: Czechy, Słowację, Chorwację, Rumunię, Węgry, Polskę i Norwegię.

W ramach tego projektu w klubie Mjazzga nieodpłatnie dla publiczności będą pokazywane filmy wybrane przez ekspertów KineDok. W ciągu roku obejrzymy 15 europejskich filmów dokumentalnych z wszystkich krajów biorących udział w projekcie. Głównym organizatorem KineDok jest Instytut Filmu Dokumentalnego z siedzibą w Pradze, a koordynatorem w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa, organizator jednego z najstarszych w Europie festiwali filmowych – Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
Zobaczymy filmy prezentowane i nagradzane na polskich festiwalach filmowych, ale też filmy premierowe, które dopiero rozpoczynają swoje życie festiwalowe. Wszystkie pokazywane tytuły to produkcje z lat 2014 i 2015, prezentowane zatem będzie najnowsze kino dokumentalne z szerokim przekrojem tematycznym i wyrazistymi bohaterami.


Źródło: Dziennik Elbląski