Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Uczniowie ZST na zlocie klas mundurowych

2016-06-13 16:15:46 (ost. akt: 2016-06-13 15:41:28)

Autor zdjęcia: ZST w Elblągu

W dniach 1 – 4 czerwca br. w Ostródzie, w ramach Targów Proobronnych „Pro Defense 2016”, odbył się Zlot Klas Mundurowych, w którym udział wzięło kilkaset uczniów klas mundurowych z ponad 20 szkół z całej Polski. W spotkaniu młodzieży uczestniczyli także uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych przy ulicy Grottgera 71 w Elblągu.


Celem Zlotu była integracja młodzieży kształcącej się w klasach o profilu mundurowym, wzmocnienie ich identyfikacji z tradycją i dziedzictwem narodu, budowa poczucia tożsamości narodowej członków organizacji proobronnych oraz upowszechnianie wartości patriotycznych.

Uczestnicy skoszarowani zostali na terenie obozu prowadzonym przez weteranów misji wojskowych. Przez cztery dni Zlotu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w Targach Proobronnych „Pro Defence 2016”, pokazie jednostki wojskowej płetwonurków bojowych Formoza oraz szkoleniu taktycznym prowadzonym przez byłych żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM. Najciekawszym punktem były oczywiście zajęcia poligonowe, na których uczniowie doskonalili swoje umiejętności w zakresie fortyfikacji, taktyki oraz strzelectwa.

Spotkanie młodzieży w Ostródzie to okazja do poszerzenia wiedzy na temat wyszkolenia, sposobów działania, taktyki i organizacji oraz wykorzystania najnowszych zdobyczy technologicznych w różnych formacjach mundurowych.
Dla uczniów ZST była to świetna przygoda a zarazem okazja sprawdzenia swoich możliwości w praktycznym działaniu.
Więcej zdjęć i informacji na stronie: www.zst.elblag.pl.

Źródło: Artykuł internauty