Piątek, 2 grudnia 2022. imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

To będą niezwykle huczne Dni Żuław i Nowego Dworu Gdańskiego

2016-06-19 18:18:07 (ost. akt: 2016-06-19 14:58:33)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

To wyjątkowo huczne obchody Dni Żuław i Dni Nowego Dworu Gdańskiego. W tym roku z dużym działem edukacji o bezpieczeństwie na drodze, z parkami maszyn budowlanych, eurobungee, megapiłkarzami i innymi atrakcjami. W roli gwiazd kabaret Jurki i B-qll oraz Skaner.

Dni Żuław (24-25 czerwca) to dwudniowa impreza, promująca żuławskie gminy oraz integrująca mieszkańców regionu. Na swoich stoiskach zaproszone gminy będą promowały regionalne specjalności i atrakcje. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie to zostanie wzbogacone o kolejny event – dzień otwarty budowy drogi ekspresowejS7. Organizatorami wydarzenia są: Gmina Nowy Dwór Gdański, Budimex, Metrostav (generalni wykonawcy budowy S7) oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W programie poza tym między innymi Jarmark Żuławski, występy solistów, zespołów wokalnych, chórów z regionu oraz gwiazd – w tym roku wśród nich kabaret Jurki i zespół B-qll. Oprócz tego mnóstwo innych darmowych atrakcji.
Co roku podczas wydarzenia prowadzone są też działania edukacyjne. W tym roku za sprawą GDDKiA oraz firm Budimex i Metrostav podczas Dni Żuław promowane będzie bezpieczeństwo na drodze.

Na scenie podczas dwóch dni wystąpią:

24.06.2016 PIĄTEK
18:00 – Studio Perkusji ŻOK pod kierunkiem Leszka Ligęzy
19:00 – Kabaret 44-200
20:00 – Kabaret Czwarta Fala
21:00 – Kabaret JURKI
Prowadzenie – Marylka (Kabaret Jurki)

25.06.2016 - Taneczna SOBOTA

JARMARK ŻUŁAWSKI – Żuławskie Smaki, Pchli Targ, Jarmark Rękodzieła
12:00 – 15:00 Dla dzieci: Skrzacie Tańce Hulańce – gry i zabawy dla dzieci z grupą animatorów

16:00 – 19:00 – Żuławska Układanka – Open Stage
19:30 Skaner
20:30 B-QLL
22:00 Lecimy
Prowadzenie – Piotr Gumulec

Dodatkowe DARMOWE atrakcje!
Strefa Kubusia Puchatka, czyli dmuchane zamki i place zabaw. A w sobotę dodatkowo kąpiele w suchym basenie i malowanie twarzy.

Strefa Rywalizacji
Dla starszych dzieci i młodzieży proponujemy euro bungee, ściankę wspinaczkową, bungee run i rower odwrotnie skrętny. Nie zabraknie też atrakcji dla dorosłych, którym proponujemy między innymi refleksomierz, decybelomierz i MEGA PIŁKARZY.

Strefa Edukacyjna, w której będzie można zbudować swój kawałek drogi (namioty pod hasłem "Budowa Drogi"), obejrzeć i poczuć moc maszyn budowlanych w Parku Mega Maszyn Budimex. Co godzinę będą odbywać się wycieczki na budowę z firmą Metrostav (11:00 – 17:00), a tam również będzie czekał Park Maszyn Budowlanych. W strefie edukacyjnej będzie można skorzystać z symulatora zderzenia i dachowania, a także przymierzyć alkogogle. Dzięki specjalnym Kartom Pracy w Strefie Edukacyjnej będzie można zdobywać nowe umiejętności i gadżety.

A na opadających z sił będzie czekać energia w czystej postaci: darmowa wata cukrowa i popcorn.

Program może ulec zmianie.
Informujemy również, że w związku z obchodami Dni Żuław w Nowym Dworze Gdańskim w sobotę, 25 czerwca, zamknięta będzie ulica Sikorskiego na odcinku od mostu zwodzonego do wysokości Wejhera. Prosimy o wyrozumiałość.


Źródło: Dziennik Elbląski