Szpital miejski płaci za błąd przy porodzie. 800 tysięcy zadośćuczynienia i dożywotnia renta

2016-06-24 14:00:00(ost. akt: 2016-06-24 14:25:33)

Autor zdjęcia: Stockfreeimages.com

800 tysięcy złotych zadośćuczynienia plus odsetki od 2009 r., a do tego 7 tys. zł dożywotniej renty. Tyle zapłacił Szpital Miejski przy ul. Żeromskiego w Elblągu za błąd w sztuce lekarskiej.
Sprawa dotyczy porodu z 2006 roku. Z uzasadnienia prawomocnego wyroku sądowego wynika, że 10 lat temu lekarze z oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala przy ul. Żeromskiego zbyt późno odebrali poród, co skutkowało narodzinami niepełnosprawnego dziecka.

Szpital miejski już wypłacił powodom 800 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami, które rosły przez ostatnich sześć lat. Ponadto do końca życia będzie płacił choremu pacjentowi 7 tys. zł dożywotniej renty.

Sądowy wyrok i wypłacona kwota nie wpłynęła pozytywnie na finanse szpitala miejskiego. Placówka przy Żeromskiego ma w tej chwili ponad 16 mln zł długu, sama strata za ubiegły rok wyniosła tu ponad 3,6 mln zł. W ich skład wchodzą m.in długi z tzw. zobowiązań wymagalnych (np. ZUS, opłaty za media). Razem to już 8 mln zł, których spłaty wierzyciele mogą zażądać natychmiast.

Remedium na finansowe problemy zakładu zdrowotnego ma być jego połączenie z dawnym szpitalem wojskowym przy ul. Komeńskiego. Przypominamy, że radni zadecydowali o konsolidacji obu szpitali podczas wczorajszej (23.06) sesji Rady Miejskiej.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. www #2016163 | 217.99.*.* 25 cze 2016 08:15

    Sędzia stwierdził, że szpital odbierał poród ? A konkretnie ? Budynek ? Park ? Parking ? A może szafy w księgowości ? Ja uważam, że winnym zaniedbania jest konkretna osoba. Lekarz się zwolnił i pracuje w innym szpitalu, a szpital płaci. Czyżby sędzia i adwokaci nie mogli ustalić, który lekarz zaniedbał obowiązki ? Teraz lekarz czyta taką informację i się śmieje, że jego prawo nie dotyczy .

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)