Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Koalicja prezydenta i Platformy Obywatelskiej zagrożona?

2016-06-29 11:09:37 (ost. akt: 2016-06-29 11:15:26)
Urząd Miejski w Elblągu

Urząd Miejski w Elblągu

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Zgrzyta na linii prezydent - koalicja. Działacze Platformy Obywatelskiej wskazują, że Witold Wróblewski zbyt indywidualnie podchodzi do realizacji zawartej umowy koalicyjnej.

Już w trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej, podczas głosowania nad udzieleniem prezydentowi absolutorium, koalicjanci z Platformy Obywatelskiej nie szczędzili prezydentowi gorzkich słów.

— Poparliśmy prezydenta w wyborach, idąc z hasłami „Razem dla Elbląga” i „Elbląg – wspólna sprawa”, ale nasze wyborcze priorytety dla miasta nie są realizowane, czyli tworzenie nowoczesnego, bezpiecznego miasta — wypominał Michał Missan, przewodniczący klubu PO.

Podczas wczorajszej (28.06) konferencji prasowej u senatora Jerzego Wcisły także podnoszono temat nie udzielenia absolutorium prezydentowi Wróblewskiemu i dalszej współpracy w koalicji.
— Nie trzeba być wielkim ekonomistą, aby zauważyć, że budżet za 2015 rok został wykonany nie najgorzej. Miasto spłaciło bowiem 14 milionów złotych zadłużenia z obligacji, a także ograniczyło deficyt i wypracowało 21 milionów nadwyżki operacyjnej. Technicznie nie jest źle, ale ze współpracą z koalicyjnymi klubami nie jest najlepiej — dodaje Michał Missan.

Koalicjanci podkreślają, że nie tak wyobrażali sobie współpracę z włodarzem miasta.
— Byliśmy przekonani, że razem będziemy działać w najważniejszych sprawach dla miasta. Przewiduje to także umowa koalicyjna. Jednak współpracy w koalicji nie ma, prezydent nad tym nie panuje, a my mamy poczucie ogromnego niedosytu – mówił Jerzy Wcisła, przewodniczący elbląskich struktur PO.
Działacze Platformy Obywatelskiej czekają teraz na spotkanie z prezydentem. Te ma się odbyć na przełomie tygodnia.
AS

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pijany rycho #2018385 | 83.23.*.* 29 cze 2016 13:47

  aj waj nie dają kraść publicznych pieniędzy

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Tu nie #2018306 | 81.190.*.* 29 cze 2016 11:43

  umowy koalicyjne powinny się liczyć a obowiązki wobec wyborców. Nie po to dostali władzę by mogli sobie się ustawić ale by służyć społeczeństwu. Dość Republiki Kolesiów i arogancji władzy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. abstynent #2018297 | 83.8.*.* 29 cze 2016 11:24

  Wróblewski jest pierwszym prezydentem od X lat, któremu choć nieznacznie udało się zmniejszyć zadłużenia miasta. Nie szasta. I nie dostaje absolutorium, bo inni mają focha i czują niedosyt. Ale nie padł żaden konkretny argument przeciwko niemu, tylko "nie tak to widzieliśmy". To nie ludzie, to wilki i wcisły wbijają szpilki :-)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)