Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Festiwal Sportów Wodnych. Tak bawili się elblążanie

2016-07-04 10:07:11 (ost. akt: 2016-07-04 10:11:01)

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

W programie niedzielnej imprezy znalazły się m.in. rodzinne wyścigi kajakowe, zawody sportowe, przejażdżki po rzece Elbląg motorówką, na bananie, kole, a także wersalce. Organizatorzy przygotowali także nietypowy pokaz ratownictwa wodnego. A to wszystko całkowicie za darmo.

— W tym roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dokłada swoją cegiełkę praktycznie do każdego letniego weekendu. Za nami VIII Bieg Piekarczyka z rekordową w tym roku frekwencją. A to tylko wstęp do całej gamy imprez w to lato. W następny weekend organizujemy pierwszy turniej piłki siatkowej, następnie włączamy się w przygotowywanie triathlonu i Światowych Dni Młodzieży, na które zapraszamy elblążan i turystów na plac katedralny — wymienia Paweł Głowacki, z działu imprez MOSiR Elbląg. — W ostatni weekend lipca, razem ze Stowarzyszeniem El-Aktywni bierzemy udział w imprezie z cyklu Enduroman, w tym roku w formie biegów po Bażantarni i pływania po rzece Elbląg.

Przed nami także Nocne Trio Basket, Puchar Polski i Europy w Nordic Walking oraz wrześniowe wyścig smoczych łodzi na rzece Elbląg. Chcielibyśmy organizować i pomagać w przygotowywaniach jeszcze większej ilości takich imprez, bo mamy ludzi, sprzęt i chęci do tego. Zapraszamy wszystkich do aktywnego spędzania czasu w wakacje.
AS

Źródło: Dziennik Elbląski