Poniedziałek, 28 listopada 2022. imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Lato w formie w Elblągu. Sprawdź, jakie atrakcje w najbliższy weekend [program]

2016-07-06 17:20:00 (ost. akt: 2016-07-07 12:41:01)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Przed nami kolejny weekend "Lata w formie". Co tym razem będzie się działo na scenie ustawionej na Placu Katedralnym na starówce?

Piątek
W piątek zaplanowano dwa koncerty. Na początek duet Mauris Duo (godz. 16), a później kapela podwórkowa Sztama z Pasłęka (godz. 19). Pomiędzy koncertami (od godz. 17) organizatorzy "Lata w formie" zapraszają do wspólnego czytania ulubionych utworów literackich.

Sobota
Przy Tawernie Tortuga na Bulwarze Zygmunta Augusta w sobotę od godz. 9 ruszy turniej siatkówki plażowej o puchar prezydenta Elbląga.
W sobotę na scenie wystąpi DJ Wojtek/Wojtas Ochocki (godz. 17.30). O godz. 18.30 rozpocznie się koncert muzyki bluesowej w wykonaniu zespołu Trans Blues.

Niedziela
Obfitować w różne atrakcje będzie najbliższa niedziela.Po południu tradycyjnie organizatorzy zapraszają przed scenę na placu katedralnym. O godz. 16:15 wystąpi Józef Masiak (muzyka biesiadna). Godzinę później rozpocznie się występ Perełek, zespołu z Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Ci, którzy przegapili sobotni występ grupy Trans Blues, będą mogli ponownie ich posłuchać – koncert bluesowy o godz. 17.50. Na zakończenie, około godz. 19.30, obejrzymy przedstawienie kabaretowo-teatralne grupy „S z Humorkiem”.

Także w niedzielę, w Bażantarni, ruszy XIX Letni Salon Muzyczny. O godz. 17 w muszli koncertowej wystąpi Artur Gotz z zespołem.