Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Bezpieczny spacer z czworonogiem

2016-07-09 18:00:00 (ost. akt: 2016-07-08 15:36:31)
Gdy pies nas przewróci, starajmy się przyjąć pozycję żółwia

Gdy pies nas przewróci, starajmy się przyjąć pozycję żółwia

Autor zdjęcia: arch. SM w Elblągu

Decydując się na psa pamiętajmy, że to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek. — A wielu z nas nie stosuje się do podstawowych zasad, jakich powinien przestrzegać właściciel wyprowadzając psa na spacer — mówi Karolina Wiercińska z elbląskiej Straży Miejskiej.

Od początku roku elbląska Straż Miejska odnotowała 107 interwencji z udziałem psów, w tym dwa pogryzienia. Bilans działań to jeden mandat, pięć notatek służbowych oraz 42 pouczenia dla właścicieli psów.

Strażacy miejscy przypominają, że jeżeli spotkamy na swojej drodze agresywnego psa najlepiej spokojnie stanąć w miejscu i nie uciekać.

— Pies ma instynkt pościgu i złapania ofiary. Nie wykonujmy gwałtownych ruchów, nie machajmy rękoma i nie próbujmy odgonić psa. Pamiętajmy by nie patrzeć zwierzęciu w oczy i nie okazywać strachu. Nie należy się odwracać, zwłaszcza jeśli pies jest duży, bo gdy skoczy na człowieka, może go przewrócić —mówi Karolina Wiercińska z elbląskiej Straży Miejskiej. — Należy stanąć do psa bokiem, na lekko rozstawionych nogach. To pozwoli utrzymać równowagę. Jeśli jednak pies zaatakuje gwałtownie i nas przewróci i atak psa starajmy się przyjąć pozycję „żółwia”. To ochroni te części ciała, które zwykle gryzie pies.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Gość #2024365 | 195.147.*.* 9 lip 2016 20:21

    Mnie pogryzł pies i gdybym był w pozycji żółwia czy galopujacej antylopy nic by to nie zmienilo

    odpowiedz na ten komentarz