Poniedziałek, 28 listopada 2022. imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Zagrali w golfa dla Alana i Oliwii

2016-07-10 12:00:00 (ost. akt: 2016-07-08 17:26:26)
Podczas turnieju odbyła się między innymi oficjalna prezentacja piłkarek ręcznych Startu Elbląg

Podczas turnieju odbyła się między innymi oficjalna prezentacja piłkarek ręcznych Startu Elbląg

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Po raz trzeci na polu golfowym w Pasłęku odbył się turniej charytatywny Kram Golf Cup. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie dwójki chorych dzieci z Pasłęka. Do rywalizacji w sobotę stanęło ponad 80 zawodników.

U dziewięcioletniego Alana w kwietniu 2011 r. wykryto ciężki nowotwór. W trakcie jego leczenia u 9-latka z Pasłęka rozpoznano również chorobę uwarunkowaną genetycznie. Stwierdzono także obustronny niedosłuch, skoliozę i zez zbieżny oka prawego. Do kliniki w Bydgoszczy Alan jeździ co pięć miesięcy na kontrolny rezonans magnetyczny. Oliwia jest o rok starsza. Jesienią ubiegłego roku wykryto u niej nowotwór kości biodrowej. W kwietniu tego roku przeszła zabieg usunięcia guza i wstawienia endoprotezy biodra. Obecnie dalej kontynuuję chemioterapię, a przed nią długa rehabilitacja.

Alanowi i Oliwii postanowili pomóc organizatorzy turnieju Kram Golf Cup, który odbył się w minioną sobotę na polu golfowym Sand Valley w Pasłęku. Udział w rywalizacji wzięło ponad 80 zawodników.

— Już po raz trzeci zorganizowaliśmy turnieju charytatywny Kram Golf Cup — mówi Tomasz Osiowski z firmy Kram. — Oprócz rywalizacji zawodników przygotowaliśmy na ten dzień wiele innych, różnych atrakcji. Odbyła się m.in. licytacja, z której dochód zostanie przeznaczony dla Alana i Oliwii. Do wylicytowania były m.in. koszulka reprezentanta Polski w piłce ręcznej Artura Siódmiaka, koszulka z podpisami piłkarek ręcznych Kram Start Elbląg, malunki przygotowane przez dzieci, gadżety golfowe, a także rower. Cały czas trwała także loteria. Los kosztował 10 zł, a każdy był zwycięski. Można było wygrać wiele ciekawych rzeczy, od maskotek po tableta.

Do zdobycia w sobotę był także lexus. By stać się jego właścicielem trzeba było jednym uderzeniem posłać piłkę do dołka oddalonego o 180 metrów.
Sobotnia impreza była także okazją do tego, żeby wziąć udział w akademii golfa, czyli nauka gry dla wszystkich chętnych. Były także atrakcje dla dzieci (dmuchany plac zabaw, trampoliny) oraz prezentacja piłkarek ręcznych Kram Start Elbląg. Firma już wcześniej wspierała elbląskie szczypiornistki - w tym roku zdecydowała się na jeszcze większą współpracę i została sponsorem tytularnym.

Wyniki turnieju:
Closest to the line: Rafał Wdowiak
Closest to the pin: Zbigniew Przybysz
Longest drive panowie: Rafał Wdowiak
Longest drive panie: Małgorzata Ścisk

Strokeplay brutto:
kobiety: 1. Małgorzata Smołko, 2. Małgorzata Ścisk, 3. Maria Szpila
mężczyźni: 1. Wiesław Smalarz, 2. Dawid Craig, 3. Piotr Przyborowski

Stableford netto
kobiety: 1. Anna Morawska, 2. Małgorzata Rudnicka, 3. Iwona Sroka
mężczyźni: 1. Artur Czapski, 2. Zbigniew Przybysz, 3. Marcin Kruk
AKT

Źródło: Dziennik Elbląski