Zmiana w Radzie Miejskiej. Małgorzata Adamowicz zrezygnuje z mandatu radnego

2016-07-11 14:55:00(ost. akt: 2016-07-11 15:01:20)
Sesja Rady Miejskiej w Elblągu

Sesja Rady Miejskiej w Elblągu

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Radna Małgorzata Adamowicz (PiS) rezygnuje z mandatu w Radzie Miasta. Od 1 sierpnia obejmie bowiem stanowisko dyrektora elbląskiej delegatury Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty. Jej miejsce w Radzie Miejskiej zajmie prawdopodobnie Paweł Kowszyński.
Małgorzata Adamowicz ma 48 lat i pracuje jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 14. Przez siedem lat piastowała także stanowisko wicedyrektora szkoły. W Radzie Miejskiej w Elblągu zasiada od 2013 r., gdzie była zastępcą przewodniczącej komisji finansowo-budżetowej, członkinią Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. Jej zainteresowania oscylowały wokół funkcjonowania i finansowania jednostek oświatowych, zdrowotnych i społecznych oraz kultury i sportu.

Brała m.in. udział w pracach nad wprowadzeniem Karty Seniora i Karty Dużej Rodziny, złożyła także dwa wnioski w Budżecie Obywatelskim w okręgu nr 5 i koordynowała współpracę z norweskim miastem Stavanger w zakresie pomocy rzeczowej dla elbląskiej szkoły muzycznej, gdy placówka uległa zniszczeniu w pożarze w 2014 roku.

Teraz radna będzie musiała złożyć mandat. Małgorzata Adamowicz wystartowała bowiem w konkursie na stanowisko dyrektora elbląskiej delegatury Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty. Pomyślnie przeszła wszystkie jego etapy, m.in. test ze znajomości przepisów oświatowych i administracyjnych i rozmowę z komisją. 1 sierpnia oficjalnie obejmie swoje obowiązki.

Jej miejsce w Radzie Miejskiej prawdopodobnie zajmie Paweł Kowszyński, działacz Solidarnej Polski. W 2013 r. Kowszyński w przyspieszonych wyborach samorządowych, starał się o fotel prezydenta Elbląga. Rok później wystartował w wyborach do Rady Miejskiej z list Prawa i Sprawiedliwości i w swoim okręgu uzyskał wtedy 214 głosów.