Czwartek, 2 lutego 2023. imieniny: Kornela, Marii, Mirosławy

Festiwal "Muzyka polska na Żuławach". Dwa koncerty w Elblągu

2016-07-13 11:27:24 (ost. akt: 2016-07-13 11:35:03)

Autor zdjęcia: EOK

Po raz kolejny Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na Festiwal „Muzyka polska na Żuławach”. Już w najbliższą sobotę (16.07) na muzycznej trasie znajdzie się Elbląg. Tutaj zaplanowano dwa koncerty.

Pierwszy koncert rozpocznie się o godz. 15 na scenie ustawionej na placu katedralnym na starówce. Cztery godziny później Elbląska Orkiestra Kameralna ponownie zabrzmi - tym razem w katedrze św. Mikołaja. Wstęp na wszystkie festiwalowe koncerty jest darmowy.

Podczas koncertów będziemy mogli podziwiać solowe wykonania niezwykle utalentowanych elblążanek Karoliny Nowotczyńskiej (skrzypce), Pauli Preuss (skrzypce) oraz Marii Wiśniewskiej (wiolonczela). Elbląska Orkiestra Kameralna zaprezentuje się pod dyrekcją Maestro Marka Mosia.

Festiwal „Muzyka polska na Żuławach” odbywa się w terminie 3, 15-17 lipca w czterech miejscowościach: Elblągu, Pasłęku, Starym Polu oraz Stegnie.
— Festiwal od pierwszej swojej edycji prezentuje najciekawsze utwory polskiej muzyki klasycznej, inspirowane szeroko rozumianym folklorem — informują jego organizatorzy. — Promuje także miejsca związane z turystycznym szlakiem gotyckich kościołów na Żuławach.

Repertuar III Festiwalu „Muzyka polska na Żuławach” skoncentrowany jest na formie muzycznej, bardzo popularnej w okresie klasycyzmu, która charakteryzuje się prostotą 
i lekkością - divertimencie. Program, w tym roku, wzbogacono także o utwory kompozytorów spoza naszego kraju. Elbląscy kameraliści, zaprezentują dzieła takich mistrzów jak: Wolfgang Amadeusz Mozart, Andrzej Panufnik, Mieczysław Karłowicz, Maciej Radziwiłł, Mikołaj Górecki, Sławomir Czarnecki.

Podczas najbliższego weekendu festiwal zagości także: w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie (piątek, 15.07, godz. 18) oraz w kościele św. Barbary w Starym Polu (17.07, godz. 19).Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zx #2026498 | 84.40.*.* 13 lip 2016 16:20

    Oby nie tak, jak ubiegłym roku. Było to widzenie świata przez maestro, a nie to co zapisał w nutach Kompozytor. Pamiętam, że w Starym Polu, wykonanie pieśni "gdybym ja była słoneczkiem.." przerosło moje możliwości odbioru. Maestro,- "nie słodzi się miodu cukrem".

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz