Niedziela, 7 sierpnia 2022. imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Nowa droga w Rzędach. Tak spełniają się marzenia SuperSołtysów

2016-07-20 07:54:38 (ost. akt: 2016-07-20 08:06:03)

Autor zdjęcia: www.paslek.pl

Remont drogi przebiegającej przez wieś. To było jedno z marzeń Anety Wiżyń, sołtysa miejscowości Rzędy (gm. Pasłęk). — Moje marzenie spełniło się bardzo szybko. Mam nowy asfalt. Radość nie z tej ziemi — poinformowała nas pani sołtys.

Uroczyste otwarcie wyremontowanej drogi przebiegającej przez wieś Rzędy (gm. Pasłęk) odbyło się kilka dni temu. Wykonawca, firma z Nowego Dworu Gdańskiego, w tydzień czasu wykonała nową nawierzchnię asfaltową o długości 820 metrów wraz z poboczem. Podczas otwarcia drogi burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski złożył na ręce dwóch mieszkańców: Piotra Pawłowskiego i Patryka Wiżyń podziękowania za działalność na rzecz sołectwa, która przyczynia się do rozwoju gminy Pasłęk i życząc jednocześnie dalszego zapału do pracy.

Po części oficjalnej wszyscy udali się do miejscowej wiaty na pyszny tort i poczęstunek przygotowany przez mieszkańców.

Przypomnijmy, że Aneta Wiżyń, sołtys wsi Rzędy, zajęła drugie miejsce w naszym plebiscycie na SuperSołtysa powiatu elbląskiego.
— Gdy odwiedził mnie wtedy dziennikarz Dziennika Elbląskiego, to pytał o moje marzenia związane z sołectwem. Powiedziałam, że nowa droga. Moje marzenie spełniło się bardzo szybko. Mam nowy asfalt. Radość nie z tej ziemi — mówi teraz pani Aneta.
AKT