Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Letni seans pod chmurką po raz drugi

2016-07-20 21:44:38 (ost. akt: 2016-07-20 19:49:46)

Autor zdjęcia: UM w Elblągu

Dla chętnych ustawione będą ławki, ale warto wziąć ze sobą koce i ciepłe okrycie. W najbliższą sobotę (23 lipca) w Elblągu odbędzie się kolejna projekcja filmu w ramach letniego kina pod chmurką.

Tym razem zostanie wyświetlony „Za jakie grzechy dobry Boże” w reżyserii Philippe de Chauveron. Seans rozpocznie się po zachodzie słońca, około godz. 21.30 na dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria El przy ul. Kuśnierskiej. Wstęp jest wolny.

O filmie: Claude i Marie ciężko znoszą małżeństwa swoich trzech córek z mężczyznami o odmiennych religiach. Wkrótce najmłodsza oświadcza, że wychodzi za katolika. Cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż.
Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?
Przebojowa komedia, która jest remedium na nasze uprzedzenia i napięcia współczesnego świata – nie próbuje go zmienić, ale rozbroić śmiechem.

Kolejne projekcje, już w sierpniu:
"Dzikie Historie" - 20.08.2016 r.
"Marsjanin" - 27.08.2016 r.

Źródło: Dziennik Elbląski