Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Lato w formie. Co w ten weekend?

2016-07-22 08:50:00 (ost. akt: 2016-07-22 09:09:35)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Nadchodzący weekend będzie wyjątkowy nie tylko dzięki atrakcjom „Lata w Formie”, ale również dzięki pielgrzymom, którzy przyjechali do Elbląga na Światowe Dni Młodzieży.

— W piątek na placu katedralnym na starówce będzie koncertowo i kolorowo. Od godz. 18 zobaczymy występy folklorystyczne w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Szuwary oraz zespołu Pasłęczanie. Chwilę później rozbrzmi muzyka rockowa. Zagrają dobrze nam już znane zespoły Zorro i Asteria — informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Sobota rozpocznie się tradycyjnie od spotkania z przewodnikiem. Tym razem będzie to Brygida Gawron, która poprowadzi spotkanie pt. „Koleją i samolotem” (zbiórka chętnych na Placu Dworcowym o godz. 10).

Biblioteka Elbląska przygotowała w Parku Kajki atrakcje dla najmłodszych m.in. spektakl lalkowy pt. „Przygody Koziołka Matołka” (od godz. 15). Nie zabraknie również gier, zabaw i czytania bajek. Natomiast o godz. 15.30 na dużej polanie w Parku Bażantarnia, w ramach Światowych Dni Młodzieży zostanie odprawiona msza święta, po niej zaplanowano ognisko.

Sobotni wieczór zakończy „Letnie kino pod chmurką”. Tym razem na dziedzińcu Centrum Sztuki Galerii EL przy ul. Kuśnierskiej zobaczymy francuską komedię pt. „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. Początek seansu około godz. 21.30.

Niedziela pod znakiem Światowych Dni Młodzieży. Na placu katedralnym o godz. 14 rusza strefa sportu przygotowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Miedzy godz. 16 a 18.30 na scenie odbywać się będą gry i zabawy językowe, nauka tańców, wspólne muzykowanie.

Wieczorem pielgrzymi będą uczestniczyć w koncercie Stowarzyszenia Attaca w Centrum Sztuki Galeria EL (godz. 19). W niedzielę znajdzie się również coś dla najmłodszych. Przed Ratuszem Staromiejskim dzieci będą mogły obejrzeć spektakl plenerowy pt. „Świnka Chrumcia” oraz uczestniczyć w warsztatach artystycznych (godz. 15). Na zakończenie weekendu, w Parku Bażantarnia, młodsi jak i starsi będą mogli posłuchać koncertu pt. „Klarnet – ty wariacie” (godz. 17).

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Stała bywalczyni w weekendy. #2031692 | 78.88.*.* 22 lip 2016 21:17

    Dlaczego nie ma Vectry w weekendy na placu katedralnym, mogłaby filmować ciekawe występy?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz