Klarnet, ty wariacie. Letni Salon Muzyczny 2016

2016-07-24 18:14:36(ost. akt: 2016-07-24 19:22:08)
Letni Salon Muzyczny w Bażantarni

Letni Salon Muzyczny w Bażantarni

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Taki nietypowy tytuł nosił kolejny koncert w ramach XIX Letniego Salonu Muzycznego. W niedzielę (24 lipca) w Bażantarni jak zawsze pojawiło się grono wiernych słuchaczy.
Tytułowy instrument to domena Andrzeja Wojciechowskiego, absolwenta Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Bogdana Ocieszaka (dyplom z wyróżnieniem). Artysta brał udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez takie osobowości jak: Andrew Marriner, Jean-Marc Fessard, Walter Vitek, Wojciech Mrozek, Brenno Ambrosini, Joseph Fuster, Nicolas Baldeyrou, Antonio Saiote, Alessando Travaglini, Gabor Varga.

W latach 2002-2003 studiował w klasie mistrzowskiej Joan Enric Lluna pod egidą Conservatori Superior De Musica w Castello. Wielokrotnie zdobywał nagrody i wyróżnienia na konkursach klarnetowych i kameralnych zarówno w kraju jak i za granicą. Jest dwukrotnym stypendystą ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Jako solista i kameralista koncertował w wielu krajach Europy oraz m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, RPA, Chinach i wielu miastach Polski.


W Bażantarni Andrzejowi Wojciechowskiemu towarzyszyli Piotr Kwaśny i Matusz Mroczek na skrzypcach, Błażej Goliński na wiolonczeli, Krzysztof Komendarek-Tymendorf na altówce oraz Sebastian Wyszyński na kontrabasie. Muzycy zagrali popularne utwory m.in. Antonio Vivaldiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Astora Piazzolli.

A już w najbliższą niedzielę (31 lipca), w ramach Letniego Salonu Muzycznego, w muszli koncertowej zabrzmią dźwięki akordeonu, skrzypiec i wiolonczeli w koncercie "Trio Ambasador".
ASŹródło: Dziennik Elbląski