środa, 8 lutego 2023. imieniny: Irminy, Piotra, Sylwii

Miodowe spotkanie w Karczowiskach

2016-08-01 10:35:45 (ost. akt: 2016-08-05 14:43:07)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Miłośnicy miodu już mogą przygotowywać się do odwiedzenia XIV Targów Pszczelarskich i Tradycyjnej Żywności odbywających się corocznie w Karczowiskach koło Elbląga. Tegoroczne spotkanie zaplanowano na 6-7 sierpnia, w godzinach 10-18.

Co roku kilkaset pszczelarzy, ekoturystów i konsumentów miodu i zdrowej żywności gości na Targach Pszczelarskich i Tradycyjnej Żywności w pod elbląskich Karczowiskach.

Organizatorami imprezy są tradycyjnie P.P.H.U „ NEKTAR” Cecylia i Waldemar Badeńscy, lokalni producenci miodów naturalnych oraz P.P. Tomasz Łysoń z Sułkowic, który jest jednym z największych producentów sprzętu pszczelarskiego na rynku polskim jak i europejskim.

Organizatorzy o targach:
Impreza ma za zadanie promować tradycyjną, ekologiczną żywność, folklor oraz uświadomić społeczeństwo jak ważne i korzystne dla nas- ludzi jest życie pszczół. Wspierając akcję „Miód kupujesz pszczoły ratujesz” pragniemy spopularyzować powszechny problem masowego wymierania pszczół. Staramy się możliwie najefektowniej umożliwić Państwu nabycie wiedzy z zakresu walorów odżywczych i regeneracyjnych miodu oraz produktów pszczelich; pyłku, propolisu, pierzgi oraz mleczka pszczelego. Jak wiadomo produkty te stosowane są w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym a także kosmetycznym. Obserwując znaczne zainteresowanie produktami pszczelimi wychodzimy naprzeciw naszym klientom i konsumentom propagując zdrowy tryb życia, produkty ekologiczne oraz tradycje. Idea apiterapii przestała być pustym hasłem a właściwości lecznicze i wspomaganie leczenia farmakologicznego produktami pszczelimi ma swoich licznych zwolenników. Powyższe przesłanki skłoniły organizatorów do powołania w życie dwudniowej imprezy przedstawiającej tradycyjne pszczelarstwo jako rzemiosło i źródło szerokiego wachlarza naturalnych produktów.

Podczas targów, jak co roku, będą miały miejsce interesujące wydarzenia sceniczne. W sobotę o 14 wystąpi Tomasz Steńczyk, znany elbląski artysta oscylujący między rock`n`rollem, folkiem i bluesem, charyzmatyczny i charakterystyczny muzyk, gitarzysta i wokalista. Natomiast w niedzielę o 14:30 wystąpi Krystyna Durys jazzowa wokalistka założycielka zespołu „Durys Band”
Dodatkowo odbędą się Ogólnopolskie Mistrzostwa Gry w Pszczółki, miodowe SPA i gotowanie z miodem na scenie. Po zakupach na stoiskach z miodami naturalnymi i pitnymi będzie można zwiedzić skansen pszczelarski na terenie targów.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. darek #2035410 | 145.129.*.* 28 lip 2016 17:04

    Żeby kupić słoik dobrego miodu nie musimy jechać na jakieś zadupie koło Elbląga. Wystarczy internet.

    odpowiedz na ten komentarz