Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Przed nami weekend. Historia, dużo sportu i dobra muzyka

2016-07-28 18:04:42 (ost. akt: 2016-07-28 18:09:44)

Autor zdjęcia: UM w Elblągu

Przed nami kolejny weekend "Lata w Formie". Tym razem skupimy się na uroczystościach upamiętniających wybuch Powstania Warszawskiego. Ale będzie również dużo sportowych wydarzeń!

W nadchodzący weekend skupimy się na obchodach upamiętniających wybuch Powstania Warszawskiego. Z tej okazji Centrum Sztuki Galeria EL uruchomiło wystawę „Dni Powstania – Warszawa 1944”, będzie ją można zwiedzać od 29 lipca do 15 sierpnia. W sobotę i niedzielę elbląskie Stare Miasto przeniesie się w czasy okupacji. To za sprawą inscenizacji „Okupacyjna ulica warszawska” oraz inscenizacji Powstańczej Poczty Polowej, która będzie roznosić ulotki rocznicowe, a także rozdawać małe upominki elblążanom.

Dla koneserów historii atrakcją będzie wystawa broni z okresu II wojny światowej. Aby móc jeszcze bardziej wczuć się w klimat tamtych wydarzeń, w niedzielę na dziedzińcu CS Galerii EL odbędzie się inscenizacja walk. W sobotę przed pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej odbędzie się apel poświęcony ofiarom II wojny światowej, natomiast w niedziele apel poświęcony poległym w Powstaniu Warszawskim. Obchody upamiętniające wybuch powstania zakończymy uroczystym marszem i złożeniem kwiatów pod krzyżem przy Katedrze św. Mikołaja.

Weekendy „Lato w Formie” cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Specjalnie dla nich w piątek odbędzie się DISCO NA STARÓWCE, wystąpi m.in. Agencja artystyczna GESEK. Dla wiernych kibiców piłki nożnej atrakcją będzie elbląski zespół ZKS Olimpia Elbląg, który zaprezentuje się na scenie. W sobotni wieczór wystąpi S.MOVE i goście. Elektryzujący występ DJ prezentującego różne gatunki muzyczne m.in. Deep, Soulful, Afro, Jackin, Underground House Music.
Dla lubiących sport w sobotę i niedzielę mamy zawody biegowe i pływackie ENDURO MAN. Najodważniejsi zmierzą się w biegu na 50 km oraz w pływaniu na pięć kilometrów!

Źródło: Dziennik Elbląski