Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Dąb Kadyny przed sezonem. Chcą być w górnej części tabeli

2016-08-08 13:43:32 (ost. akt: 2016-08-08 13:50:54)
Dąb Kadyny rozpoczął przygotowania do sezonu

Dąb Kadyny rozpoczął przygotowania do sezonu

Autor zdjęcia: Mateusz Misztal

Byli bliscy awansu do klasy okręgowej. Lepszy od nich okazał się tylko Pomowiec Gronowo Elbląskie. Dąb Kadyny przed tygodniem rozpoczął przygotowania do sezonu A klasy.

Sezon 2015/16 biało-zieloni zakończyli na drugim miejscu i długo walczyli o awans do klasy okręgowej. Gdyby jednak nie reorganizacja rozgrywek III ligi (z ośmiu grup utworzono cztery), która spowodowała ograniczenie drużyn awansujących w poszczególnych ligach, tak by dzięki temu ograniczyć liczbę spadków, to Dąb byłby dziś w okręgówce. Przypomnijmy, że jedyne miejsce premiowane awansem wywalczył Pomowiec Gronowo Elbląskie.

W klubie zapowiadane są zmiany. Kilku zawodników odeszło, pojawiły się też nowe twarze.
— O konkretnych nazwiskach nie chcę jeszcze mówić, gdyż wszystko jest w fazie ustalania — mówi trener Dębu, Dariusz Tyburski — Mogę jednak zapewnić, że trzon drużyny pozostanie niezmieniony.

W poniedziałek (1.08) piłkarze z Kadyn wznowili treningi. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 11 zawodników. Dąb nie próżnuje, gdyż już w środę zagrał towarzysko z Zatoką Braniewo (Zatoka wygrała 4:0). W planach są jeszcze sparingi z Olimpią Elbląg - junior (10.08), Syreną Młynary (13.08.) i Magdalenką Markusy (17.08). Z tym ostatnim zespołem Dąb rozegra pierwszy mecz ligowy.
— Celem minimum w nadchodzącym sezonie jest to, by być w górnej części tabeli. Chcemy skupiać się na każdym kolejnym meczu, nie myśląc o tym, czy za rok o tej porze będziemy przygotowywać się do gry w klasie okręgowej — zapowiada trener zespołu z Kadyn.

W każdej z czterech grup A klasy zagra 12 zespołów. Pierwsza kolejka rozegrana zostanie 20 i 21 sierpnia. Awans do klasy okręgowej wywalczą dwa najlepsze zespoły. Do B klasy spadnie jedna drużyna.
Mateusz Misztal

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB