Lato w Formie. Co w ten weekend? [program]

2016-08-18 09:00:00(ost. akt: 2016-08-18 09:03:51)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Kolejny weekend „Lata w Formie” rozpocznie piątkowy koncert „Najlepsi z najlepszych” (godz. 19). Na scenie na Starym Mieście dla publiczności zaśpiewa siedmioro młodych artystów, laureatów wielu festiwali. Koncert zainauguruje tegoroczne Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej.
Co nas jeszcze czeka w ten weekend?
— Sobotę tradycyjnie już zaczynamy spotkaniem z przewodnikiem. Tym razem wybierzemy się na długi spacer po Wyspie Spichrzów i jej okolicach — zapowiadają organizatorzy. — Poznamy ciekawe historie dotyczące m.in. Zakładów Polmo, Kościoła Polsko–Katolickiego, czy też ulicy Grochowskiej.

Scena na starówce tego dnia „ożyje” o godz. 18. Tym razem będzie okazja do posłuchania rocka i muzyki alternatywnej w wykonaniu elbląskich zespołów Asteria i Pejscz. Obie grupy zaprezentują się również we wspólnym projekcie Barykada 44.
Na zakończenie sobotnich atrakcji organizatorzy „Lata w Formie” zapraszają na dziedziniec Galerii El przy ul. Kuśnierskiej na trzeci już seans „Kina pod chmurką”. W dobry nastrój wprawi nas argentyńska komedia pt. „Dzikie Historie”.

Niezwykle atrakcyjnie i kolorowo zapowiada się niedziela. Przed Ratuszem Staromiejskim cyrkowymi sztuczkami przywitają nas „Rozbójnicy na ulicy”. Dzieci będą zafascynowane magicznym światem żonglerki, akrobatyki i pantomimy, do tego klowni i szczudlarze. Na scenie przy placu katedralnym do aktywności zachęcą nas po raz drugi „Elbląscy Włóczy – Kije” z Klubu Sportowego Nordic Walking. Na mieszkańcach z pewnością zrobią wrażenie gorące pokazy ognia w wykonaniu Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego. Na zakończenie weekendu w klubowe klimaty przeniesie nas S.Move.

• Piątek
Scena na placu katedralnym
godz. 19 Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej, koncert pt. „Najlepsi z najlepszych”
• Sobota
godz. 10 Sobota z przewodnikiem pt. „Wyspa Spichrzów”
godz. 21-23 Kino pod chmurką (argentyńska komedia pt. „Dzikie historie”), dziedziniec Galerii El, ul. Kuśnierska 5
Scena na placu katedralnym
godz. 18-18.30 zespół Asteria (rock), scena na placu katedralnym
godz. 18-30-21.30 zespoły Asteria, Pejscz, Barykada 44 (rock, muzyka alternatywna), scena na placu katedralnym
• Niedziela
godz. 15-18 „Rozbójnicy na ulicy”, zabawy ze sztuką (animator, szczudlarze, bańki i wiele innych atrakcji), ul. Stary Rynek, przed Ratuszem Staromiejskim
Scena na placu katedralnym
godz. 16-16.30 „Elbląskie Włóczy-Kije”, prezentacja, trening
godz. 16.30-18 koncert S.Move
godz. 18-18.30 Elbląski Oddział Abstrakcyjny (pokaz ognia)
godz. 18.30-20 ciąg dalszy S.Move