Który z nich spisze się najlepiej?

2016-08-20 18:00:00(ost. akt: 2016-08-19 14:53:45)
Piłkarze z Gronowa Elbląskiego wygrali w poprzednim sezonie rozgrywki w A klasie. W klasie okręgowej również mają ambitne plany

Piłkarze z Gronowa Elbląskiego wygrali w poprzednim sezonie rozgrywki w A klasie. W klasie okręgowej również mają ambitne plany

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Polonia Pasłęk, Pomowiec Gronowo Elbląskie oraz Syrena Młynary to zespoły, które w tym sezonie reprezentują powiat elbląski w klasie okręgowej. Który z nich spisze się najlepiej? Ambitne cele mają w Pasłęku i Gronowie Elbląskim.
Nowy sezon zespoły z klasy okręgowej zainaugurowały w miniony weekend. Ciekawie zapowiadały się derby powiatu elbląskiego w Gronowie Elbląskim, gdzie beniaminek Pomowiec Agrimasz miał podejmować Syrenę Młynary. Na sobotni mecz nie dojechali goście i gospodarze zdobyli trzy punkty bez walki.

— Stworzyliśmy silną drużynę, jak na klasę okręgową — ocenia trener Pomowca Tomasz Wiercioch. — Chociaż jesteśmy beniaminkiem, to interesuje nas walka o najwyższe cele — dodaje.

W zespole z Gronowa Elbląskiego jest wielu piłkarzy, którzy dobrze znani są w Elblągu i okolicach. Jak np. 30-letni Krzysztof Wierzba, który przed laty grał w elbląskiej Olimpii czy Łukasz Nadolny, obecny trener Concordii Elbląg.
Polonia Pasłęk w poprzednim sezonie występowała w IV lidze, ale walka o utrzymanie zakończyła się niepowodzeniem. Teraz w okręgówce chce bić się o miejsce w ścisłej czołówce. — Chcemy być w pierwszej piątce, a jeśli nadarzy się okazja, to walczyć o awans — precyzuje trener Polonii Marcin Andrusewicz.

Takich ambicji nie mają w Syrenie Młynary. — Budujemy drużynę na przyszłość, w której będzie miejsce dla młodych i starszych zawodników. Każde zdobyty przez nas punkty na pewno będą nas mobilizowały do dalszej walki. Chcemy zająć bezpieczne miejsce, gwarantujące nam pozostanie w okręgówce — powiedział nam szkoleniowiec Syreny Przemysław Marusa.

Drużyny z powiatu elbląskiego występują w drugiej grupie klasy okręgowej (16 zespołów). Już pierwsza seria spotkań pokazała, że rozgrywki zapowiadają się ciekawie. W gronie kandydatów do awansu wymienia się, oprócz Polonii i Pomowca, także Kormorana Zwierzewo, Orła Janowiec Kościelny, Tęczę Miłomłyn, Fortunę Gągławki.
JK

Źródło: Dziennik Elbląski