OnkoRejs przejdzie z Krynicy Morskiej przez Elbląg do Braniewa

2016-08-19 15:43:10(ost. akt: 2016-08-19 15:58:10)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Już w najbliższą niedzielę (21.08) rusza OnkoRejs Granicami Polski. 18 grup przemierzy granice Polski, by pokazać, że choroba nie jest granicą życia. Uczestnicy OnkoRejsu zawitają również do naszego regionu.
Jak zapowiadają organizatorzy, w tym marszu wezmą udział osoby chore onkologicznie oraz wspierające je osoby zdrowe, które w ciągu siedmiu dni zdobędą 100 km odcinki granic Polski.
— Pragniemy uaktywnić osoby z problemami onkologicznymi, które nierzadko czują się na marginesie życia wspólnotowego. Chcemy przekonać innych, że choroba nie musi izolować i prowadzić do samotności, a wręcz przeciwnie - powinna budzić ludzką solidarność i jednoczyć ludzi — piszą organizatorzy. — Ważnym celem naszych działań jest zwrócenie uwagi wszystkich Polaków na wagę profilaktyki i zaakcentowanie, że okresowe badania diagnostyczne i wczesne wykrycie raka dają szansę nawet na 100-procentowe wyleczenie. Chcemy również pokazać, że z chorobą da się żyć i dokonywać rzeczy, które nie są łatwe nawet dla w pełni zdrowego człowieka; że można i warto pokonywać własne słabości 
i życiowe ograniczenia, by czerpać radość z każdego dnia.

Jedna z tras OnkoRejsu będzie wiodła z Krynicy Morskiej do Braniewa. Uczestnicy pokonają w sumie 109 km i w trakcie marszu zawitają do Kątów Rybackich, Elbląga i Tolkmicka. Marsz rozpocznie się w niedzielę o godz. 11.

Informacja o OnkoRejsie:
Jak piszą organizatorzy, OnkoRejs powstał po to, by dawać nadzieję wszystkim tym, którzy są chorzy. Aby pokazać, że rak to nie wyrok i każdy z nas powinien marzyć i spełniać te marzenia. Nie ważne czy jesteś piękny czy brzydki, młody czy stary, mieszkasz na wsi czy w mieście, choroba może dopaść również Ciebie. Dlatego prosimy… Badaj się! Rak wcześnie wykryty jest wyleczalny.
Chcemy też pokazać wszystkim, i chorym, i zdrowym, że warto cieszyć się każdą minutą swojego życia i szkoda marnować cenny czas na negatywne myśli. Kochaj Życie i uśmiechaj się do ludzi!