Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Piłkarska liga amatorów czeka na chętnych

2016-08-23 14:16:21 (ost. akt: 2016-08-23 14:18:55)

Autor zdjęcia: archiwum MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń drużyn do udziału w rozgrywkach Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 28 sierpnia.

To będzie już szósta edycja Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD, której organizatorem jest elbląski MOSiR. Zawody, które cieszą się niesłabnącą popularnością, tradycyjnie rozgrywane będą na dwóch elbląskich Orlikach. Zespoły przez kolejny rok ponownie walczyć będą o miano najlepszej amatorskiej drużyny piłkarskiej. Rekrutacja potrwa do 28 sierpnia.

- Liga piłki nożnej jest najpopularniejsza spośród wszystkich, które prowadzi MOSiR, dlatego nie dziwi nas fakt, że zapytania odnośnie rozgrywek otrzymywaliśmy już na początku wakacji - informuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Do tej pory zgłosiło się już kilka zespołów, które w poprzednich latach także uczestniczyły w rozgrywkach. W lidze pojawią się także nowe twarze i drużyny, co powinno jeszcze bardziej uatrakcyjnić rozgrywki. Spodziewamy się, że w zbliżającym się sezonie w rozgrywkach powinno uczestniczyć tyle samo drużyn co w sezonie 2015/2016.

Początek rozgrywek planowany jest na pierwszy tydzień września. Zespoły rywalizowały będą systemem „każdy z każdym” w dwóch rundach: jesiennej i wiosennej.
W związku z możliwościami technicznymi ilość zespołów przyjętych do rozgrywek jest ograniczona. O przyjęciu drużyny do rozgrywek decydować będzie kolejność zgłoszeń. Koszt uczestnictwa wynosi 350 zł od zespołu na sezon.

Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji PELA udział wzięło osiemnaście zespołów. Zwycięzcą w sezonie 2015/2016 została drużyna Metrotestu, która tym samym obroniła mistrzowski tytuł, wywalczony rok wcześniej. Na drugim miejscu znalazła się drużyna ERGO Hestia Legioniści, a trzecie miejsce przypadło ekipie U-99.

Więcej informacji o warunkach uczestnictwa w rozgrywkach oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej MOSiR, w zakładce Piłkarska Elbląska Liga Amatorów HYDROBUD. Informacje można także uzyskać dzwoniąc do Działu Organizacji Imprez po nr tel. (55) 625-63-06.
Tekst i fot. MOSiR

Źródło: Dziennik Elbląski