Wspólne gotowanie i spotkanie z mistrzami kuchni

2016-08-30 17:20:04(ost. akt: 2016-08-30 17:23:32)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Podczas XI Elbląskiego Święta Chleba odbędzie się wspólne gotowanie prowadzone przez mistrzów kuchni - dr Grzegorza Russaka oraz dr Józefa Sadkiewicza. Przy Ratuszu Staromiejskim stanie wielki gar, w którym w sobotę gotowana będzie zupa piwna na bazie produkowanego w Elblągu piwa, a w niedzielę bigos przygotowany według receptury regionalnej. Elblążanie będą mogli również skorzystać z wiedzy mistrza, którą zaprezentuje na wykładzie.
Podczas XI Elbląskiego Święta Chleba serdecznie zapraszamy na wspólne gotowanie prowadzone przez mistrzów kuchni - dr Grzegorza Russaka oraz dr Józefa Sadkiewicza. Przy Ratuszu Staromiejskim stanie wielki gar, w którym w sobotę gotowana będzie zupa piwna na bazie produkowanego w Elblągu piwa, a w niedzielę bigos przygotowany według receptury regionalnej. Dla uczestników jarmarku przygotowane będą również inne kulinarne niespodzianki. Degustacje potraw rozpoczynać się będą o godz. 14.00.

Elblążanie będą mogli również skorzystać z wiedzy znanego w Polsce mistrza kuchni. Piątek – 2 września o godz. 17.00 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się wykład otwarty dr Józefa Sadkiewicza pt. „Twoje zdrowie w Twoich rękach”. Poświęcony on będzie zasadom zdrowego żywienia. Jak na Święto Chleba przystało podczas spotkania nie zabraknie oczywiście informacji na temat pieczywa. Wstęp na spotkanie bezpłatny.

Źródło: Dziennik Elbląski