środa, 25 maja 2022. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Wojska NATO będą stacjonowały w Elblągu? MON rozważa taki wariant

2016-09-01 08:20:54 (ost. akt: 2016-09-01 08:46:51)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Jak udało nam się dowiedzieć z nieoficjalnych, zbliżonych do wojska źródeł, Elbląg będzie jednym z miast, w którym ma stacjonować batalionowa grupa bojowa wojsk NATO. Zespół prasowy Sztabu Generalnego Wojska Polskiego potwierdził, że Ministerstwo Obrony Narodowej rozważa taki scenariusz. Decyzja zapadnie już w październiku.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć w garnizonie Elbląg ma być rozmieszczona jedna z batalionowych grup bojowych wraz z elementami dowodzenia i kierowania.
— Byłoby to na plus dla Elbląga, bo wiązałoby się to z jego rozwojem. Żołnierze przybyliby tu wraz z rodzinami. Niewątpliwie byłby to zastrzyk gospodarczy dla tego miasta — mówi nasz informator.

Ppłk Sławomir Ratyński z zespołu prasowego Sztabu Generalnego Wojska Polskiego potwierdza, że Ministerstwo Obrony Narodowej rozważa taki scenariusz.

— Zgodnie z ustaleniami podjętymi na szczycie NATO w Warszawie aktualnie, w ramach struktury NATO trwają prace mające na celu wypracowanie szczegółowych rekomendacji do implementacji postanowień szczytu. W trakcie lipcowych obrad podjęto decyzję o rozmieszczeniu w państwach bałtyckich, w tym w również na terenie Polski, czterech batalionowych grup bojowych wraz z elementami dowodzenia i kierowania — mówi ppłk Sławomir Ratyński.

Decyzje polityczne zostaną podjęte w trakcie posiedzenia Rady Północnoatlantyckiej (w formule Ministrów ON) do końca października 2016 roku.

— Na obecnym etapie prac ostateczne decyzje nie zostały jeszcze podjęte, natomiast w ramach implementacji powyższych postanowień rozważanych jest szereg lokalizacji, w tym też garnizon Elbląg. Należy dodać, że w interesie Polski jest, aby wzmocnienie wschodniej flanki NATO realizowane było poprzez pryzmat aktualnych zagrożeń bezpieczeństwa RP — mówi ppłk Ratyński.
daw


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wolf #2057564 | 83.6.*.* 2 wrz 2016 09:18

  Z pod jednego okupanta pod drugiego I straszenie ludzi wojną ludzie obudzcie się .Ktoś tu mońci aby skłócic Polaków

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Tartag #2057277 | 79.185.*.* 1 wrz 2016 18:11

  No pewnie, budzicie się teraz ludzie o kilka lat/miesięcy za późno. Co zrobicie jak przyjadą tu wojska USA jak z obrazka? Nic nie zrobicie, nikt nic nie zrobi bo wszystko zostało dawno podpisane, ugadane. Wszystko tu zmierza do wariacji wojennych z Rosją, bo do tego dąży nasz największy sojusznik, który u nas na Warmii i Mazurach zrobi sobie poligon, tak jak to robił na Bliskim Wschodzie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Tom Dee #2057210 | 88.156.*.* 1 wrz 2016 15:41

  Przypomina mi się sytuacja z planem rozlokowania Amerykanów w Morągu, do czego w końcu nie doszło. Ale takie " p.........nie "/ luźne rozważanie/ ma swoje zalety i zapewne dlatego jest uprawiane. Morąg skorzystał z zapowiadanego, ale niezrealizowanego pobytu żołnierzy spod gwiaździstego sztandaru , niestety wybiórczo / fryzjerki, kosmetyczki, solaria /. Ale dzięki temu morążanki wypiękniały, co cieszy na codzień każde męskie oko. Widocznie teraz czas na wypięknienie Elbląga. Na szczęście mamy w regionie miasto, gdzie żyją najpiękniejsze kobiety w przedziale wieku 15-70 bez zapowiedzi ingerencji pozapolskich sił NATO, całkiem niedaleko od Olsztyna. Zgadujcie, które to jest.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Tomek #2057181 | 176.221.*.* 1 wrz 2016 15:07

   A ja mam cynk że będą stacjonowali pod Olsztynem , nieopodal Tomaryn

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. EWA #2057179 | 83.24.*.* 1 wrz 2016 15:05

   Rotacyjne wojska przyjeżdżąjące z rodzinami? Przecież, jeśli z rodzinami, to na dłuższy czas. Jaki? Na stałe? Poza tym -sprowadzanie obcych wojsk do Polski jest, moim zdaniem, działaniem antypolskim i likwiduje suwerenność państwa!!! Przy okazji - wg jakiego prawa będą oceniane przestępstwa wojsk NATO - np. żołnierki, która zabiła na autostradzie polskiego obywatela parę miesięcy temu?????

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (14)