Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Wypadek na Kanale Elbląskim. Jacht wypadł z wózka podczas transportu

2016-09-09 21:22:28 (ost. akt: 2016-09-09 21:36:09)
Pochylnia na Kanale Elbląskim

Pochylnia na Kanale Elbląskim

Autor zdjęcia: Łukasz Lamcho

Do niecodziennego wypadku doszło w piątek (09.09) na pochylni Kąty na Kanale Elbląskim. Podczas transportu jacht zsunął się z wózka i spadły z niego dwie osoby.

Jacht płynął w kierunku Elbląga. Jak informuje podkomisarz Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, podczas transportu na pochylni Kąty zsunął się z wózka, a dwie osoby wypadły z jego pokładu. Jedna z osób została odwieziona do szpitala z podejrzeniem złamania żeber. Okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. krzys #2064760 | 79.186.*.* 14 wrz 2016 03:11

  Widać jachty swobodnie leżące na wózkach podczas transportu.Wniosek nie umocowany ładunek spada . Wniosek z tego, że pisze to osoba nie mająca pojęcia o specyfice przejścia jachtem przez pochylnie. Cumy nigdy nie zabezpieczają jachtu przed zsunięciem z wózka. Pomost wózka jest krótszy niż podest na którym ustawiane są jachty. Często na pochylni są ustawiane 3 jachty, z których pierwszy wystaje dziobem poza pomost a trzeci rufą. Taka była wieloletnia praktyka na pochylniach! Cumy jachtów zawsze miały na celu jedynie utrzymanie jachtu równolegle na wózku, kiedy wózek rusza a jacht jeszcze pływa w wodzie, oraz stabilizowanie jachtu, żeby nie położył się bokiem na pochylni. Ale nigdy nie stabilizują tak, żeby utrzymać jego ruch wzdłużny po wyjściu wózka z wody! Do tej pory, przed remontem, jedyne wypadki na pochylniach to "położenie się" jachtu burtą. Raz też doszło do zerwania liny i niekontrolowanego zsuwania się wózka po pochylni z jachtem - nawet wtedy ten jacht nie spadł z wózka! Problem być może stwarzają belki na wózku. Poprzednio bale wykonane były z szorstkiej sośniny, bez strugania ich, teraz to twardy, wypolerowany dąb + szlam + wodorosty to dupa. Co ciekawe, niektórzy pracownicy pochylni postulowali wcześniej u przełożonych wymianę bali na sosnę, tylko przetartą, bez strugania ich tak jak było poprzednio ale nikt ich nie posłuchał...

  odpowiedz na ten komentarz

 2. salsalero #2062926 | 91.193.*.* 11 wrz 2016 00:01

  starego nie było na mostku , zamknął się w kabinie i walił kapucyna, czyli robił "sal sal".

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Na filmach z yt #2062590 | 5.172.*.* 10 wrz 2016 11:14

  Widać jachty swobodnie leżące na wózkach podczas transportu.Wniosek nie umocowany ładunek spada .

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz