„Sokoły” na tropie survivalowej przygody

2016-09-12 14:44:11(ost. akt: 2016-09-12 14:45:37)

Autor zdjęcia: SP nr 4 w Elblągu

Początek roku szkolnego był doskonałą okazją dla uczniów z Oddziału „Sokołów” – III a, ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu do wzięcia udziału w survivalowej przygodzie zorganizowanej przez instruktorów Ligi Obrony Kraju Koło „Łaziki” w Elblągu.
Podczas kilkugodzinnego pobytu instruktorzy koła Jerzy Stanecki i Sebastian Jasiński zapoznali uczestników z zasadami posługiwania się kompasem oraz odczytywania symboli na mapie. W części praktycznej zajęć „Sokoły” podzielone na dwa zespoły, przy wsparciu swoich rodziców wyposażeni w mapy oraz kompasy, wyruszyli na poszukiwania zaznaczonych na mapie punktów oraz ukrytych przedmiotów. Doskonale przygotowani do warunków panujących w terenie (odpowiednie obuwie) znakomicie poradzili sobie z rzeką oraz grząskim podłożem.
Odnalezione przedmioty posłużyły w kolejnych etapach szkolenia do zbudowania szałasu oraz namiotu z pałatek.

Pod koniec survivalowej przygody instruktorzy pokazali kilka sposobów rozpalania ognia. Uczniowie z Oddziału „Sokołów” wspólnie z rodzicami skutecznie podtrzymywali ogień i piekli kiełbaski.

Na zakończenie szkolenia, po wspólnym posiłku, uczniowie wspólnie z rodzicami chętnie rozwiązywali kalambury. Podczas sprawdzianu „Sokoły” wykazały się dużą znajomością wiedzy zdobytej podczas survivalowej wyprawy.
Małgorzata Stanecka


Źródło: Artykuł internauty