Teatr zaprasza na kolejny casting tancerzy do "Krakowiaków i Górali"

2016-09-14 11:42:12(ost. akt: 2016-09-14 11:46:01)

Autor zdjęcia: archiwum teatru

Przed nami pierwsza w sezonie 2016/2017 premiera w Teatrze im. Aleksandra Sewruka - „Nie wszystko czerwone – Wysocki i Okudżawa”. Równolegle trwają przygotowania do wydarzenia sezonu, jakim niewątpliwie będzie premiera „Cudu mniemanego czyli Krakowiaków i Górali”.
Dzieło autorstwa Wojciecha Bogusławskiego, uznawanego za ojca sceny narodowej, było już wystawiane na deskach Teatru Sewruka, a w zasadzie wtedy jeszcze Teatru Dramatycznego. Spektakl, do którego muzykę skomponował Jan Stefani, wyreżyserowała Ewa Kołogórska, autorem scenografii był Jerzy Gorazdowski. Premiera odbyła się 25 października 1992 roku. Po 24 latach „Cud mniemany czyli Krakowiacy i Górale” ponownie zagości na Dużej Scenie elbląskiego Teatru. Listopadowa premiera uświetni obchody Jubileuszu 40-lecia Teatru im. Aleksandra Sewruka (a także 40 lecia samodzielnej elbląskiej sceny) oraz Jubileusz 70 lecia Sceny Polskiej w Elblągu. Choreografią oraz reżyserią przedstawienia zajął się Emil Wesołowski – wybitny reżyser, choreograf i pedagog. Scenografię i kostiumy przygotowuje Tatiana Kwiatkowska, a kierownictwo muzyczne objął Wojciech Karpiński, który dyrygować też będzie Orkiestrą Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu.

Na Dużej Scenie zobaczymy i usłyszymy cały zespól aktorski Teatru Sewruka, orkiestrę, chór oraz tancerzy. I właśnie jest okazja żeby przeżyć niecodzienną przygodę. Jest to oferta skierowana do wszystkich osób które skończyły 16, pragnących spróbować swoich sił na deskach scenicznych. Udział w tym ważnym dla elbląskiego Teatru przedsięwzięciu będzie niezapomnianą przygodą, a może również pierwszym krokiem w kierunku odnalezienia drogi życiowej. III Casting odbędzie się 19 września o godzinie 17:30 na Dużej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka (wejście od ulicy Teatralnej). Casting poprowadzi Emil Wesołowski - choreograf i reżyser spektaklu „Cud mniemany czyli krakowiacy i górale". Zapraszamy!

Źródło: Dziennik Elbląski