Piątek, 1 lipca 2022. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Srebro hokeistów Ataku w Czechach

2016-09-14 19:39:11 (ost. akt: 2016-09-14 19:41:52)

Autor zdjęcia: Atak Elbląg

Hokeiści na sledżach elbląskiego Ataku zajęli drugie miejsce w Międzynarodowym Turnieju STUDENKA CUP rozegranym w Czechach (8-10 września).

W dniach 7 - 11. 09. 2016 r. reprezentacja Polski w hokeju na sledżach brała udział w Międzynarodowym Turnieju hokeja STUDENKA CUP. W turnieju wzięły udział trzy drużyny: Czech, Słowacji i Polski.

W pierwszy dzień 7 września nasza drużyna miała zorganizowane dwa treningi przed turniejem, które wykorzystaliśmy do zaznajomienia się z lodem i poprawieniem funkcjonowania sprzętu po dłuższej przerwie.

Mecze były rozgrywane 8, 9, i 10 września. Graliśmy systemem mecz i rewanż - dwa mecze dziennie, następnie po rundzie zasadniczej pierwsza drużyna czekała w finale na drużynę która wygra baraż (2 i 3 miejsce po rundzie zasadniczej).

Wyniki rundy zasadniczej:
8.09.2016
Słowacja - Czechy - 3-1
Polska - Słowacja - 1-1
Polska - Czechy - 0-3
9.09.2016
Polska - Czechy - 4-3
Polska - Słowacja - 1-1
Czechy - Słowacja - 1-7

Po rundzie zasadniczej nasza drużyna plasowała się na pierwszym miejscu ponieważ przy równej ilości punktów liczyły się mecze między zainteresowanymi zespołami. Mieliśmy lepszy bilans ze Słowacją i dzięki temu mogliśmy czekać w finale na zwycięzcę meczu Czechy - Słowacja. Słowacja zwyciężyła mecz o awans do finału 3-0.

W ten sposób w finale nasza drużyna zagrała ze Słowacją. Niestety w meczu finałowym widać było zmęczenie wąskiej grupy naszych zawodników i niedoświadczenie młodszych stażem, wkradły się błędy oraz duża ilość kar co przełożyło się na wynik 4-1 dla słowackiej reprezentacji. Mieliśmy swoje szanse w tym meczu grając długimi fragmentami lepiej niż Słowacy lecz niedoświadczenie i zmęczenie części zawodników przełożyły się na niekorzystny dla nas wynik.
Po długiej przerwie bez treningów na lodzie występ można uznać za bardzo udany. Nasi doświadczeni zawodnicy potrafili wziąć ciężar gry na barki i dopóki byli na lodowisku nasza drużyna grała bardzo dobrze. Gra traciła na płynności gdy wjeżdżali na lód mniej doświadczeni zawodnicy. Turniej miał być przygotowaniem do sezonu dlatego też zależało nam jako sztabowi trenerskiemu aby zagrało w nim jak najwięcej zawodników. Uważam, że cel turnieju i cele treningowe na tym etapie przygotowań zostały osiągnięte.
IKS Atak Elbląg

Źródło: Artykuł internauty