środa, 28 lipca 2021. Imieniny Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Dostał kartę bankomatową byłej żony... Skorzystał z niej dziewięć razy

2016-09-15 09:50:38 (ost. akt: 2016-09-15 09:52:51)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policjanci operacyjni z wydziału zwalczania przestępczości związanej z mieniem zatrzymali 31-letniego Adriana Z. Mężczyzna kilkakrotnie wypłacał pieniądze z konta swojej byłej żony.

— 31-latek kartę do bankomatu dostał od banku. Placówka przysłała bowiem nową kartę na adres, pod którym kobieta (właścicielka konta) mieszkała wraz z mężem — informuje podkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Bank nie wiedział o tym, że nastąpił rozwód, a kobieta mieszka już gdzie indziej.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna odebrał kartę byłej żony i postanowił z niej skorzystać, gdyż znał pin. W sumie dokonał dziewięciu wypłat na łączną kwotę 2140 złotych.

Kobieta zawiadomiła policję, gdy zorientowała się, że z jej konta zniknęły pieniądze. Nastąpiło to podczas wizyty w banku. Chciała wypłacić pieniądze i wtedy usłyszała od pracownika o „braku środków na koncie”.
— Policjanci przeanalizowali sytuację, typując do tego czynu 31-latka. Trop był właściwy. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do posłużenia się kartą byłej partnerki. Powiedział również policjantom, że pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał na swoje bieżące potrzeby. Teraz stanie przed sądem. Może mu grozić kara do 5 lat więzienia — dodaje podkom. Nowacki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB