Wojskowi poturbowali policjantów. Generał Marek Sokołowski o incydencie w Giżycku [film]

2016-09-16 18:16:21(ost. akt: 2016-09-16 18:50:31)
Generał Marek Sokołowski

Generał Marek Sokołowski

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Generał Marek Sokołowski, dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, zabrał głos w sprawie incydentu, do którego doszło w Giżycku. Tutaj trzech oficerów 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, która wchodzi w skład dywizji, poturbowało w hotelu próbujących ich uspokoić policjantów.
16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana świętuje dzisiaj 97. rocznicę istnienia. Z tej okazji na Starym Mieście w Elblągu przed południem rozpoczął się festyn dla mieszkańców. Po południu odbył się uroczysty apel, w trakcie którego m.in. odbyła się defilada pododdziałów, pokaz musztry paradnej oraz występ Orkiestry Wojskowej z Elbląga.

W trakcie uroczystości gen. Marek Sokołowski, dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, zabrał także głos w sprawie incydentu, do którego doszło w nocy z czwartku na piątek w Giżycku. Trzech oficerów 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, która wchodzi w skład dywizji, poturbowało w hotelu próbujących ich uspokoić policjantów (więcej tutaj).

— Również dzisiaj z tego miejsca chciałbym nawiązać do dzisiejszego, przykrego incydentu z udziałem żołnierzy naszej dywizji. Informuję, że w jej szeregach nie będzie tolerowane takie zachowanie - nawet po godzinach służbowych — powiedział generał Marek Sokołowski, dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Więcej o obchodach 97. rocznicy wkrótce


Obrazek w tresci

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ... #2085352 | 46.113.*.* 10 paź 2016 21:59

  Nie pierwszy raz policja dostlala w pier....od zuli , od wojska jest zandarneria , panie Policjantki wstepujac do POLICJI sa tak samo jak faceci i nie ma rozróżnienia na plec , jak dostanie po ryju ona on to tak sano boli , bandzior wali każdego po rórno i nie patrzy na spodnie czy spodniczke , Panie wstepujac do służby nie sa pod OCHRONA i nie mog aliczyc na "taryfe ulgowa"ze przestepca będzie lagodniejszy , sluzba PAn niegranicza się do pisania raportow i wozenia dupy w suce i cwaniakowani , wasza sluzba jest tak samo oceniana i tak samo oplacana jak waszych kolegow z ktormi jeździcie w radiodupowozie i nie placzcie ,ze dostalyscie w pysk od kogos , macie wykonywać swoje obowiązki i podejmowac interwencje na rowni z kolegami policjantami i nie możecie w zaden sposób ymigiwac się i uchylać od podejmowania stosownych decyzji od zaistniałej sytuacji, .wezcie pod uwagę, ze od takich sytuacji zależy wlasnie zycie i zdrowie wazego partnera z ,którym jesteście na sluzbie, w szelkie rzeprosiny i błaganie o litość generalow z wojska jest w tym momencie ponizajce dla WOJSKA , co się stało to się nie odstanie , była akcja i reakcja i nie mam co co walic glowa w mur i kajac się ,ze to ci wojskowi sa winni ,bonie sa winni zawiodl system ,który scisle precyzuje pewna zchowania , PAnOwie zolnierze zachowali się może nie stosowniedo okoliczności i miejsca ,ze awantuwowali się w barze,ale po to jest bar żeby pochlać wodki i się odstresować..Druga kwestia tego zagadnienia jest taka ,ze zolnierze widzac :\"ocbcych " zareagowali w jedyny słuszny i prawidłowy sposób ,który nabyli w trkcie pelnienia służby czyli lac najezdzcow i odeprzeć atak i to nie ważne kto ich atakuje,

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. trol warminski #2077618 | 83.6.*.* 1 paź 2016 21:40

   W taki oto sposób ubyło trzech darmozjadów .

   odpowiedz na ten komentarz

  2. Vald Lee #2072879 25 wrz 2016 11:47

   Popieram w calej rozciaglosci. Zolnierzy nalezy przywrocic do sluzby .Wlasnie takich w armii nam poptrzeba. Zolnierze musza budzic szacunek. Armia posiada odpowiednie sluzby do zalatwiania takich spraw, policja powinna o tym wiedziec.Nie potrzebny konflikt się wytworzył między tymi funkcjonariuszami Policji a oficerami Wojska ! Aby to nie przeniosło się na skalę całego kraju w kwestii niechęci i nie przychylności wzajemnej . Służby powinny współpracować a nie zwalczać się ! Co tu mówić kiedy rozmowa była między nimi po alkoholu ! Szkoda , że sprawa ujrzała światło dzienne . Komendant i dowódca powinni to załatwić u siebie na podwórku skoro do tak niefortunnego incydentu doszło !

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  3. Nino #2067831 | 37.47.*.* 18 wrz 2016 04:32

   A co ten Sokołowski to nie pije?!

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. desant morski #2067815 | 176.118.*.* 18 wrz 2016 00:27

    moje zdanie---- CI ŻOŁNIEŻEpowinni być niewinni , odznaczeni ,za obronność, przeed ; słabełuszami;; bo to Oni nas bronią , brzed ewentualnym najeżcą.

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (18)