Od poniedziałku święto kina. Dawid Ogrodnik będzie gościem Elbląskich Replik

2016-09-18 10:20:07(ost. akt: 2016-09-18 10:20:12)
Dawid Ogrodnik w roli Tomasza Beksińskiego

Dawid Ogrodnik w roli Tomasza Beksińskiego

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Określany jedną z największych nadziei polskiego teatru i kina Dawid Ogrodnik – będzie gościem tegorocznych Elbląskich Replik Festiwalu Filmowego w Gdyni. Kino Światowid zaprasza na prezentowany przedpremierowo – tylko w ramach Replik – film „Ostatnia rodzina” o Zdzisławie i Tomaszu Beksińskich oraz na spotkanie z odtwórcą roli Tomasza Beksińskiego – Dawidem Ogrodnikiem.
Od blisko 40 lat Kino Światowid w tym samym czasie co Festiwal w Gdyni prezentuje festiwalowe filmy. W tym roku Elbląskie Repliki rozpoczną się 19 września. Przez sześć kolejnych dni pokazane zostaną wybrane filmy, które będą wyświetlane na Gdyńskim Festiwalu.

- Goście Festiwalu pojawią się podczas pierwszego dnia Replik, gdy będziemy pokazywać krótkometrażowe filmy ze studia Munka oraz podczas przedostatniej, piątkowej projekcji – mówi Natalia Piotrowska, kierownik Kina Światowid. – Bardzo nas cieszy, że do Elbląga przyjedzie Dawid Ogrodnik, śledzimy w Kinie jego aktorską karierę od początku i kibicujemy mu bo każda jego rola jest niezwykle precyzyjna, dopracowana i wiarygodna.

Dawid Ogrodnik to polski aktor filmowy i teatralny. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Ma 30 lat. Mimo młodego wieku współpracował już z największymi twórcami polskiego teatru: Krystianem Lupą, Grzegorzem Jarzyną, Pawłem Miśkiewiczem i Mają Kleczewską. Jest etatowym aktorem TR Warszawa. Równie wiele osiągnął w filmie. W 2012 roku podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za kreację w filmie "Jesteś Bogiem" otrzymał nagrodę w kategorii drugoplanowa rola męska. Była to jego pierwsza rola filmowa. W 2014 roku otrzymał nagrodę „Paszport Polityki” w kategorii „Film” oraz „Orły” za rolę pierwszoplanową w filmie „Chce się żyć”, a także Złote Lwy za najlepszą drugoplanową rolę męską za film „Obietnica”. Grał w najlepszych filmach ostatnich lat – w „Idzie” Pawlikowskiego i „11 minutach” Skolimowskiego, a teraz wcielił się w rolę Tomasza Beksińskiego w, znakomicie przyjętym na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Locarno, obrazie „Ostatnia rodzina”.

Spotkanie z Dawidem Ogrodnikiem poprowadzi dr Bartosz Filip, wykładowca UG, historyk filmu i animator kultury, który specjalizuje się w historii kina polskiego.

PROGRAM ELBLĄSKICH REPLIK 41. FESTIWALU FILMOWEGO:

19.09. godz. 18.00 Pokaz filmów krótkometrażowych ze Studia Munka: "Otwarcie", "NDR", "Romantic" (wstęp wolny)
20.09. godz. 18.00 KAMPER + 17.00 Konkurs Filmowe Rozgrywki: Co Ty wiesz o polskim kinie?
21.09. godz. 18.00 FALE
22.09. godz. 18.00 LAS, 4 RANO
23.09. godz. 18.00 OSTATNIA RODZINA+spotkanie z Dawidem Ogrodnikiem
24.09. godz. 18.00 ZAĆMA

Cena biletu
: 14 zł/film (oprócz 19 września – wstęp wolny)

Źródło: Dziennik Elbląski