środa, 17 sierpnia 2022. imieniny: Anity, Elizy, Mirona

Blues z Chile w Mjazzdze

2016-09-19 08:10:45 (ost. akt: 2016-09-19 08:11:45)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Czy w Chile grają bluesa? Grają i to pierwszorzędnie. Czołowy chilijski harmonijkarz Cristian Inostroza wraz ze swoją grupą zagrają w Mjazzdze w środę 21 września.

Cristian Inostroza jest jednym z najważniejszych harmonijkarzy w Chile i Ameryce Południowej. Pobierał nauki i współpracował z wieloma harmonijkarzami na czele z Joe Filisko w Old Town School of Music w Chicago (USA) oraz w Superior Jazz School w Santiago, Chile.

Muzycznie eksploruje wiele stylów m.in.: Jazz, Blues, Swing i chilijską muzykę ludową.
Cristian jest obecnie nauczycielem w Santiago Blues School i muzykiem sesyjnym współpracującym z wieloma artystami. Współpracuje przy nagraniach szerokiego stylistycznie wachlarza płyt innych artystów - począwszy od Bluesa przez Jazz, Pop, Funk, Rock po Latin American Folk.

Występował w wielu krajach min. w USA, Niemczech, Czechach, Włoszech, Brazylii, Argentynie, Urugwaju i oczywiście w Chile. Artysta skupia się właśnie na koncertowaniu - to ta strona muzycznej kariery, która angażuje go najbardziej. W 2016 roku, w ramach europejskiego tournee, wystąpi m.in. na prestiżowym Mundharmonika-Live Festival 2016 - jednym z najważniejszych festiwali harmonijkowych na naszym kontynencie.

Mjazzga, środa 21 września, godz. 20:15. Bilety 30 zł przed i 35 zł w dniu koncertu

Źródło: Dziennik Elbląski