środa, 6 lipca 2022. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Razem z partnerką okradał altanki. Włamali się co najmniej do kilkunastu [film]

2016-09-21 14:08:46 (ost. akt: 2016-09-21 15:05:33)
Odzyskane kosiarki

Odzyskane kosiarki

Autor zdjęcia: archiwum policji

Elbląscy policjanci zatrzymali 22-letnigo Andrzeja D., który włamał się do kilkunastu altanek ogrodów działkowych. Odzyskano część skradzionych przez niego przedmiotów: kosiarek spalinowych oraz innych narzędzi i elektronarzędzi należących do działkowców.

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić 22-latkowi, ponieważ taką karę za włamanie przewiduje Kodeks Karny. Jak ustalili funkcjonariusze, Andrzej D. nie działał sam. W zbyciu przedmiotów pochodzących z kradzieży pomagała mu jego 23-letnia partnerka Marta B. choć nie była ona obecna przy samych włamaniach. Młoda kobieta również trafiła do policyjnego aresztu.

Policjanci pracujący nad tą sprawą odzyskali część skradzionych narzędzi oraz innych przedmiotów. Zabezpieczono m.in. 4 kosiarki do trawy oraz elektronarzędzia. Nie wszystkie odzyskane rzeczy znalazły już swoich prawowitych właścicieli. Stąd też prośba do osób, które stały się ofiarą włamywacza, a mają działki na terenie ogrodów przy ul. Podchorążych lub rozpoznają któryś z przedmiotów pokazanych na zdjęciach, o kontakt z policjantem.

Można to uczynić dzwoniąc pod nr tel.: 55 230 16 00. Za kradzieże z włamaniem 23-latek odpowie teraz przed sądem. Kobieta usłyszała zarzut paserstwa. W takim przypadku Kodeks Karny przewiduje za ten czyn karę do 5 lat pozbawienia wolności.Źródło: Dziennik Elbląski