Wtorek, 24 maja 2022. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Ścieżka rowerowa Fromborska – Krasny Las. Czekają na opinie mieszkańców

2016-09-23 12:24:21 (ost. akt: 2016-09-23 12:32:32)

Autor zdjęcia: UM w Elblągu

Urząd Miejski Elbląg przygotowuje się do złożenia wniosku o dofinansowanie dla projektu pn. „Budowa systemu ścieżek rowerowych w Elblągu: Fromborska – Zajazd – Krasny Las”. Jednym wymagań przygotowań jest powstała właśnie ankieta, mająca rozpoznać potrzeby rowerzystów.

Miasto zamierza po uzyskaniu dofinansowania unijnego rozbudować ścieżkę rowerową na ul. Fromborskiej. Przygotowywana inwestycja będzie polegała na budowie trasy pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Fromborskiej – od ul. Kruczkowskiego (Zajazd) do ul. Lema (Krasny Las, przy parkingu leśnym), wraz z oświetleniem, wiatami przystankowymi oraz małą architekturą (ławki, śmietniki).

Projekt jest kontynuacją zbudowanej ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Fromborskiej, zrealizowanej na odcinku od rzeki Babica do ul. Kruczkowskiego (Zajazd) na przełomie 2014 i 2015 roku. Potrzeba realizacji przedmiotowego zadania została poparta już w 2014 r. – wniosek został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego w edycji 2014/2015, a następnie w edycji 2015/2016, w której uzyskał drugie miejsce w swoim okręgu z liczbą 397 głosów. Podobnie jak etap II, etap I tego zadania został również zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego w edycji 2013/2014, zaś wykonanie dokumentacji technicznej dla tego projektu – w edycji 2012/2013.

Urząd Miejski w Elblągu zaprasza wszystkich do wypełnienia anonimowej ankiety, niezbędnej do przeprowadzenia analizy potrzeb, zgodnie z wymogami konkursu unijnego.

Formularz ankiety dostępny jest:
• w wersji elektronicznej na stronie Elbląg Konsultuje.
• w wersji papierowej w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności 1

Ankiety należy wypełnić do dnia 30 września, a następnie wysłąć wersję elektroniczną poprzez platformę Elbląg Konsultuje, bądź zostawić wypełnioną wersję papierową w Punkcie Informacyjnym Urzędu.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB