Poniedziałek, 21 czerwca 2021. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

III LO świętowało 25-lecie. Blisko trzy tysiące absolwentów [zdjęcia]

2016-09-23 15:15:04 (ost. akt: 2016-09-23 16:15:27)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Uroczysta gala z okazji 25-lecia istnienia III Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu odbyła się w piątek w sali koncertowej szkoły muzycznej. Były podziękowania, życzenia, gratulacje i oczywiście tort. Zobacz zdjęcia.


III Liceum Ogólnokształcące powstało w 1991 r. Od samego początku szkoła mieściła się na terenie miasteczka szkolnego przy ul. Saperów.
— Przez wiele lat mówiono nam, że jesteśmy szkołą bez historii, własnej tradycji. Dzisiaj po 25 latach latach możemy być dumni ze swoich dokonań i pracy z młodzieżą z naszego miasta i regionu — podsumowuje Jan Zaborowski, który funkcję dyrektora III LO pełni od samego początku.

Przez 25 lat szkołę ukończyło 2923 uczniów. Nad ich edukacją i wychowaniem czuwało blisko 180 nauczycieli.
— Najstarsi z naszych absolwentów mają dzisiaj około 40 lat i realizują swoje marzenia życiowe i kariery nie tylko w naszym mieście czy kraju, ale w bardzo dużej liczbie poza granicami kraju: w krajach Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, a nawet Australii — mówi dyrektor III LO.

W trakcie uroczystej gali, która w piątek (23.09) odbyła się w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, dyrektor III LO wręczył nagrody osobom, które pracują w szkole od samego początku. Odebrały je Halina Smoleńska (nauczycielka matematyki, wieloletni zastępca dyrektora), Katarzyna Maciesza (nauczyciel języka polskiego), Małgorzata Karmasz (nauczyciel biologii i przyrody) oraz Grażyna Śmiech (kierownik administracyjny).

Od 1999 r. patronem szkoły jest Jan Paweł II. Nieprzypadkowo stało się to akurat w tym roku - w 1999 r. Elbląg odwiedził Papież Polak. Motto szkoły stanowią słowa świętego Jana Pawła II - "Wymagajcie od siebie nawet gdyby inni od was nie wymagali".
III LO przeżyło wiele zmian w systemie polskiej edukacji. Przed nią kolejna - wkrótce stanie się szkołą czteroletnią.
— Z pewnością będziemy mieli większe możliwości realizacji porządnej pracy edukacyjnej i wychowawczej — ocenia dyrektor Zaborowski. — Nasze aspiracje ciągle są takie same. Chcemy zapewnić wysoki poziom wychowania i nauczania naszej młodzieży. Pracujemy tak, by każdy uczeń skończył szkołę, zdał maturę i dostał się na wymarzoną uczelnię.
AKT

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 3cioklasistka #2072943 | 93.105.*.* 25 wrz 2016 13:32

  A ja nie rozumiem skąd się wzięły poniższe opinie... W 3LO jestem już trzeci rok i naprawdę podoba mi się w tej szkole. Wiadomo, że- jak to w każdej szkole- nauczyciele są tu różni. Ja mogę wypowiedzieć się tylko co do tych, którzy mnie uczą. A jeśli chodzi o nich, to uważam, że każdy z nich stara się przekazać nam jak najwięcej wiedzy. Nie wiem kogo Kamil miał na myśli mówiąc, że "ma ciągle jakiś problem" albo jaki nauczyciel, jak to ujął Marekwojnas, nie ma szacunku do uczniów. Z mojego punktu widzenia, z atmosferą w szkole jest naprawdę ok. Cieszę się, że mam przyjemność się tu uczyć. A co do dyrektora, to naprawdę dobry człowiek, który w to liceum włożył całe swoje serce. Nie wiem, jak można tego nie dostrzegać ;)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kamil #2072508 | 79.186.*.* 24 wrz 2016 14:40

  Szkoła jest dobra jak dyrektor dobrze rządzi,wymaga i trzyma rękę na pulsie,w tym liceum tego nie widać,dyrektorowi wygodniej spijać piankę niż się wziąć do pracy w szkole zimno,nauczyciele mający ciągle jakiś problem ale szkoła najlepsza ktoś kto do niej się wybiera powinien się zastanowić

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Marekwojnas #2072487 | 79.186.*.* 24 wrz 2016 13:47

  Są dumni z nauczycieli,którzy nie mają szacunku do uczniów? szkoła powinna nauczać wartości w życiu najważniejszych między innymi: lojalności,rzetelności dobrych chęci...w tej szkole tego nie znajdziemy p.m dostała nagrodę pewnie za wysmiewanie uczniów i za nie sprawiedliwe ocenianie - gratulacje jaki dyrektor tacy nauczyciele

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz