Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Harcerze z Hufca ZHP Elbląg oficjalnie rozpoczęli rok harcerski

2016-09-26 17:57:21 (ost. akt: 2016-09-26 18:00:28)

Autor zdjęcia: ZHP w Elblągu

W słoneczną niedzielę 25 września, w samo południe rozpoczął się „Start Hufca”. Na Bryzę przybyło ponad 160 zuchów, harcerzy i wędrowników.

Uroczysty apel rozpoczynający rok harcerski poprowadził pwd. Sławomir Sękowski. Podczas apelu, drużyny i gromady składały meldunki, oraz odczytano rozkaz Komendantki Hufca ZHP Elbląg – phm. Magdaleny Kasprowicz. Specjalne podziękowania za zaangażowanie i wspieranie działalności hufca skierowano do ks. ćw. Tomasza Wieczorka, który pełnił funkcję kapelana hufca, oraz hm. Marty Sambor, która pełniła funkcję zastępcy komendanta. Na zakończenie apelu odśpiewano hymn ZHP.

Po apelu, aby pokrzepić siły, harcerze zebrali się wokół ogniska i upiekli kiełbaski. Miło było patrzeć jak wędrownicy i harcerze starsi przepuszczali bliżej ogniska zuchy i harcerzy. Wspólne pieczenie kiełbasek zacieśnia więzy.

Po nabraniu sił rozpoczęły się harce. Każda z gromad i drużyn pokazywała swoje ulubione pląsy i zabawy. Były więc „grzybek”, „ninja”, „krasnoludki” i inne wymyślne zabawy. Uśmiechu było co niemiara.
Na zakończenie odbyła się msza harcerska odprawiona przez ks. pwd. Jakuba Altmana.

W tym roku prawie 500 zuchów, harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników działa w ramach gromad i drużyn na terenie miasta Elbląga. Zbiórki odbywają się w szkołach, w Harcerskim Ośrodku Wodnym „Bryza” oraz w Bażantarni. Zapraszamy chętne dzieci i młodzież na zbiórki harcerskie.
ZHP Elbląg


Fot. ZHP Elbląg

Źródło: Artykuł internauty