Meblarze przegrali z Górnikiem w Zabrzu. Fatalna druga połowa

2016-09-28 19:52:34(ost. akt: 2016-09-28 21:57:36)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

W meczu piątej kolejki spotkań piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg przegrali w środę z Górnikiem w Zabrzu 13:24 (8:9). O wyniku przesądziła druga połowa, podczas której elblążanie zdobyli zaledwie pięć bramek. "Meblarze" pozostają bez punktu w superlidze.
Piłkarze ręczni z Elbląga nie byli faworytem w meczu w Zabrzu. Górnik to piąta drużyna poprzedniego sezonu i brązowy medalista mistrzostw Polski sprzed dwóch lat. Mimo to pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała ich porażki. Czterokrotnie na tablicy wyników pojawiał się remis: 1:1, 3:3, 5:5 i ostatni tuż przed przerwą 8:8. W trochę lepszych humorach na przerwę schodzili gospodarze, bo dzięki trafieniu Bartłomieja Tomczaka w ostatniej minucie prowadzili 9:8.

Także początek drugiej części pojedynku nie zwiastował jednostronnego widowiska. Jeszcze w 36. min po raz kolejny był remis - tym razem 11:11 i można było spodziewać się zaciętej walki do końca. Co wydarzyło się w kolejnych minutach? Sztab szkoleniowy elbląskiego zespołu na pewno będzie musiał poszukać dokładnej odpowiedzi na to pytanie. Między 37 a 49 minutą „Meblarze” stracili osiem bramek z rzędu! Fatalną niemoc w ataku przerwał dopiero gol Jakuba Morynia, ale później też nie było lepiej, bo w ostatnich 10 minutach goście tylko raz pokonali bramkarza Górnika!

W Zabrzu drużyna Jacka Będzikowskiego doznała najwyższej porażki w tym sezonie. Co ciekawe, tak wysoko nie przegrywała nawet z potentatami na początku sezonu: Wisłą Płock 24:29 czy Vive Kielce 20:26.

Pozostałe mecze 5. kolejki:
środa: Sandra Spa Pogoń Szczecin — Vive Tauron Kielce 27:35 (13:18), Azoty Puławy — MMTS Kwidzyn 33:21 (19:10), KPR RC Legionowo — Wisła Orlen Płock 23:33 (13:16)
sobota: Stal Mielec — Gwardia Opole, Wybrzeże Gdańsk — Chrobry Głogów, Zagłębie Lubin — Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.