Czwartek, 2 lutego 2023. imieniny: Kornela, Marii, Mirosławy

Mjazzga na trasie Closterkellera

2016-10-02 09:51:21 (ost. akt: 2016-10-02 09:54:06)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Jak co roku grupa Closterkeller wyrusza jesienią w trasę koncertową zatytułowaną Abracadabra Gothic Tour. I tym razem z zespołem i jego charyzmatyczną wokalistką, Anją Orthodox, możemy się spotkać w klubie Mjazzga w sobotę 8 października.

Coroczna jesienna trasa koncertowa Closterkellera w tym roku obejmie 22 miasta w całej Polsce a w nich same dobre kluby. Wśród nich oczywiście elbląska Mjazzga.

W składzie pojawił się nowy gitarzysta z którym zespół przygotowuje się do nagrania kolejnej kolorowej płyty. Na koncertach będzie można usłyszeć zarówno nowe utwory jak i te stare i dobrze znane.

CLOSTERKELLER to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka na polskiej scenie w ubiegłym roku obchodzący już 25 lecie nieprzerwanej działalności. Od lat niezmiennie plasuje się na wysokich pozycjach w rankingach polskich zespołów rockowych.

Liderką zespołu jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych także i poza granicami Polski. Teksty Anji - mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller. Także i w swych angielskich wersjach, które prezentowane są na zagranicznych koncertach grupy.

W ciągu swojej kariery zespół zyskał miano formacji kultowej na polskiej scenie. Grono słuchaczy Closterkeller jest bardzo szerokie. Jest ceniony zarówno przez starszych jak i młodszych fanów pięknej muzyki od gotyku przez rock do nawet popu. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności stylistycznej utworów zespołu. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do psychodelicznego, nieco "zakręconego" pop-rocka. A cała ta muzyczna budowla dumnie stoi na potężnym, gotyckim fundamencie.

CLOSTERKELLER słynie również ze wspaniałych koncertów.Grupa grała na największych scenach w Polsce, również supportując takie zagraniczne gwiazdy, jak: as Jethro Tull, Cocteau Twins, Clan Of Xymox, Diary Of Dreams, Lacrimosa,Paradise Lost czy Fields of the Nephilim. Występy na żywo to mieszanka spontanicznego rockowego koncertu oraz podniosłej, poetyckiej, niemalże mistycznej atmosfery (co czyni je podobnymi do koncertów zespołów gotyckich). Perfekcja wykonania,doskonałe kompozycje i aranżacje oraz po prostu piękna muzyka czynią z nich niezapomniane wydarzenia!

Closterkeller tworzą obecnie:
Anja Orthodox - vocal
Michał Rollinger - klawisze
Olo Gruszka - gitara basowa
Adam Najman - perkusja
Michał Jarominek - gitara

Mjazzga, 8 października, godz. 20.15
Bilety w cenie 30 zł przed i 40 zł w dniu koncertu

Źródło: Dziennik Elbląski