Sobota, 19 czerwca 2021. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

70-lecie Zespołu Szkół Gospodarczych. Główne obchody już w piątek

2016-10-06 22:20:50 (ost. akt: 2016-10-06 22:47:13)

Autor zdjęcia: archiwum Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu

Zespół Szkół Gospodarczych świętuje 70-lecie istnienia. Uroczyste obchody jubileuszu odbędą się już w ten piątek (07.10). Z tej okazji zaplanowano m.in. uroczystą galę w Kinie Światowid, przemarsz uczestników i spotkanie w budynku szkoły przy ul. Królewieckiej, a także bal absolwentów.

Zobacz także: 70-lecie "gastronomika". Zobacz archiwalne zdjęcia z życia szkoły! 70-lecie "gastronomika". Zobacz archiwalne zdjęcia z życia szkoły! Państwowa Szkoła Przysposobienia w Gospodarstwie Rodzinnym i Gimnazjum Krawieckie — to pierwsza nazwa szkoły przy ul. Królewieckiej, która dzisiaj funkcjonuje...

W związku z przemarszem uczestników obchodów 70-lecia Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na odcinku ulicy Królewieckiej - od skrzyżowania z Płk. Dąbka do budynku szkoły. Utrudnień należy spodziewać w godz. 13.45-14.15.

Obchody 70-lecie "gastronomika" rozpocznie msza święta w kościele Wszystkich Świętych przy ul. Agrykola 7 o godz. 9. Później uczestnicy uroczystości przeniosą się do Kina Światowid, gdzie odbędzie się uroczysta gala (10.45). Po jej zakończeniu zaplanowany jest przemarsz do szkoły przy ul. Królewieckiej, a tutaj: poczęstunek w sali gimnastycznej, spotkanie absolwentów w salach lekcyjnych oraz spotkanie emerytowanych pracowników. Pięknym zakończeniem obchodów będzie bal, który wieczorem odbędzie się w jednym z elbląskich hoteli.

— Na naszym jubileuszu pojawi się ponad 200 gości, wśród których będzie m.in. Anna Szyszka, była wojewoda warmińsko-mazurska, absolwentka naszej szkoły. Myślę, że ten jubileusz będzie spotkaniem wielu pokoleń i dostarczy nam ogromnych wzruszeń, ale i radości — powiedziała nam Maria Dobosz, dyrektor Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB