Wiemy, co może powstać na odkrytym basenie przy Spacerowej [zdjęcia]

2016-10-10 12:41:01(ost. akt: 2016-10-10 13:45:57)
Wizualizacja koncepcji zwycięskiej firmy

Wizualizacja koncepcji zwycięskiej firmy

Autor zdjęcia: arch. UM w Elblągu


W poniedziałek (10.10) poznaliśmy zwycięzcę konkursu na plan zagospodarowania odkrytego kąpieliska miejskiego przy ul Spacerowej. Wygrała go firma z Gliwic. Jak według jej koncepcji wyglądać miałby basen i tereny przy nim?


W strefie wejścia miałby się znajdować kasy, sanitariaty, szatnie i zaplecze techniczne, wypożyczalnia sprzętu wodnego, a zimą wypożyczalnia łyżew.

Zaplanowano też parking, przystanek dla autokarów, parking rowerowy. 

Za strefą wejścia znalazłaby się ogródki restauracyjne, za nimi boiska sportowe. Basen byłby naturalnym akwenem, woda oczyszczana byłaby dzięki umieszczonej w wodzie faunie i florze. Zaplanowano również piaszczystą plażę i pole namiotowe.Druga strefa to parki nad rzeką Kumielą z placami zabaw i siłowniami na świeżym powietrzu. Obszar zagospodarowany byłby jako bulwary z licznymi kładkami i mostami, z miejscami do odpoczynku.Trzeci etap zakłada budowę SPA oraz basenów rekreacyjnych (dla inwestora prywatnego)

Czwartą strefą i ostatnim etapem inwestycji jest modernizacja stadionu miejskiego. Koncepcja zakłada budowę nowych trybun oraz niezbędnej infrastruktury obiektu.

Zwycięzca otrzyma 15 tys. nagrody. 

— Otrzyma również zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej przedsięwzięcia — mówi Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga. — Tę koncepcję oceniono najwyżej, ale nie otrzymała ona maksymalnej ilości punktów. Sąd konkursowy wniósł do niej swoje uwagi.


Od 11.10, od godz. 16, zwycięskie koncepcje można będzie obejrzeć na wystawie w CRW Dolinka oraz na stronie UM w Elblągu
daw
Ex aequo III nagrodę w wysokości po 10 000 zł otrzymują prace firm z Elbląga Holandii oraz Warszawy. Wyróżnienie otrzymała firma z USA.


Źródło: Dziennik Elbląski