Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Mike Parker's Trio Theory. Kapitalny jazz w Mjazzdze

2016-10-10 15:36:55 (ost. akt: 2016-10-10 15:40:18)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Mike Parker's Trio Theory - kapitalna grupa kontrabasisty Mike'a Parkera wspomaganego przez perkusistę Franka Parkera - dwukrotnie nominowanego do nagrody Grammy z grupą Kurta Ellinga oraz krakowskiego saksofonistę Sławka Pezdę zagra w Mjazzdze w czwartek 13 października. To jeden z koncertów, których po prostu trzeba posłuchać!

Liderem tria jest nowojorski kontrabasista i kompozytor Mike Parker współpracujący z perkusistą Frankiem Parkerem (członkiem kwartetu amerykańskiego wokalisty Nr 1 Kurta Ellinga, dwukrotnie nominowanego do nagrody Grammy). Do dwójki amerykańskich muzyków dołączył polski muzyk – saksofonista tenorowy Sławek Pezda. Artyści stworzyli nową, będącą następstwem poprzedniego projektu Mike’a Parkera w kwintecie „Unified Theory”, pełną energii formację Mike Parker’s Trio Theory. W formacie jazzowego tria zamknięto energię muzyki rockowej, wrażliwość klasyki, fakturę awangardy oraz rytmiczną i harmoniczną różnorodność nowoczesnego jazzu. W tym składzie nie brakuje niczego, jest za to wszystko, co w jazzie być powinno: oryginalność, świeżość, nieprzewidywalność, grupowa symbioza w improwizacji oraz poczucie humoru.

Zespół gościł już w klubie Mjazzga. Podczas pierwszej wizyty Franka Parkera na perkusji zastępował młody krakowski bębniarz Grzegorz Pałka. MImo tej zmiany publiczność przejęła trio z ogromnym entuzjazmem, a koncert pozostawił wrażenie uczestnictwa w fenomenalnym muzycznym spektaklu. Tym razem będziemy mieli okazję posłuchać grupy w jej oryginalnym, pełnym składzie.

Mjazzga, czwartek 13 października, godz. 20.15
Bilety w cenie 25 zł przed i 30 zł w dniu koncertu


Źródło: Dziennik Elbląski