Niedziela, 14 sierpnia 2022. imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Kamil Piotrowicz Sextet - koncert i premiera nowej płyty

2016-10-17 20:05:15 (ost. akt: 2016-10-17 17:34:27)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Po ubiegłorocznym doskonale przyjętym koncercie z kwintetem Kamil Piotrowicz zapowiadał powrót po nagraniu nowej płyty. Ta właśnie się ukazuje. W klubie Mjazzga w czwartek 20 października odbędzie się jeden z kilku premierowych koncertów - tym razem jako Kamil Piotrowicz Sextet. Dla melomanów pozycja obowiązkowa!

Nowa płyta zatytułowana jest "Kamil Piotrowicz Sextet - Popular Music. Pierwszy z koncertów premierowych zespół zagra w Warszawie, Elbląg będzie zaraz po tym. Wnioskując po ubiegłorocznym spotkaniu, uczestników czeka kapitalne spotkanie z muzyką tak sugestywną i absorbującą, że koncertowa godzina minie niepostrzeżenie.

Kamil Piotrowicz Sextet to drugi zespół oraz druga płyta ("Popular Music") powstała z inicjatywy wyróżniającego się pianisty i kompozytora młodego pokolenia, Kamila Piotrowicza. Wzbogacony o saksofon altowy Kuby Więcka oraz doświadczoną sekcję rytmiczną (Andrzej Święs oraz Krzysztofa Szmańda) zespół wykonuje autorskie kompozycje łączące elementy jazzu, muzyki współczesnej, folkloru polskiego czy minimalizmu.

Kamil Piotrowicz na polskiej scenie jazzowej zadebiutował świetnie przyjęta płytą "Birth" (Hevhetia, 2015) nagraną z gdańskim kwintetem założonym w 2014 roku. Laurat wielu festiwali jazzowych, m. in. Jazz Nad Odrą (Nagroda Indywidualna za Kompozycję), Krokus Jazz Festiwal
(Grand Prix), Blue Note Jazz Competition (Grand Prix), Ogólnopolski Przegląd Zespołów Jazzowych i bluesowych w Gdyni (Grand Prix) oraz wielu innych. Ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie w klasie kompozycji prof. zw. dra hab. Leszka Kułakowskiego na Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2015 roku odbył 6 miesięczne stypendium w prestiżowym Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze, gdzie obecnie
rozpoczął studia magisterskie. Stypendysta Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Koncertował w wielu państwach Europy (m. in. Dania, Niemcy, Węgry, Czechy).

W skład zespołu lidera wchodzi elita młodej polskiej muzyki jazzowej. Wszyscy muzycy mają na koncie zarówno płyty jak i współpracę z polskimi i zagranicznymi tuzami tej stylistyki muzycznej. Kształceni na polskich, duńskich czy amerykańskich uczelniach wypracowali swój własny, indywidualny język muzyczny, którym świetnie potrafią posługiwać się współpracując z innymi jazzmanami.

Kamil Piotrowicz Sextet tworzą:
Kuba Więcek - soprano and alto saxophone
Piotr Chęcki - tenor saxophone
Emil Miszk - trumpet
Kamil Piotrowicz - piano/compositions
Andrzej Święs - double bass
Krzysztof Szmańda - perkusja

Mjazzga, 20 października, godz. 20.15

Bilety w cenie 25 zł przed i 30 zł w dniu koncertu

Źródło: Dziennik Elbląski