KineDok w Mjazzdze - Wyspa Niedźwiedzia

2016-10-18 13:42:29(ost. akt: 2016-10-18 13:43:56)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Od wiosny oglądamy i dyskutujemy wspólnie europejskie kino dokumentalne w ramach cyklu KineDok w klubie Mjazzga. W środę 19 października spotykamy się przy okazji projekcji norweskiej produkcji zatytułowanej "Wyspa Niedźwiedzia". Wstęp wolny.
Dołączenie do inicjatywy KineDok dało okazję na wspólne obejrzenie wielu bardzo ciekawych filmów dokumentalnych nowego kina europejskiego. Każdy z nich był okazją również do rozmowy, wymiany poglądów, doświadczeń i ocen. W październikowej odsłonie spotkań z KineDok w charakterze zaproszonego do rozmowy gościa weźmie udział Marcin Handwich - pasjonat czynnie uprawiający sporty takie jak jazda na desce, surfing czy snow board.

O filmie:
"Trzech braci wybiera się w wyjątkową podróż. Zainspirowani historią znanego surfera nieustannie poszukującego perfekcyjnej fali, wyruszają na odległą Wyspę Niedźwiedzia. Wyposażeni w deskę surfingową i snowboardową, paralotnię oraz inne sprzęty, przemieniają surową przyrodę wyspy w swój prywatny plac zabaw, a my mamy okazję towarzyszyć im w emocjonujących zjazdach po arktycznym śniegu i surfowaniu po lodowatych morskich falach. "

Mjazzga, środa 19 października, godz. 20
Wyspa Niedźwiedzia | Norwegia 2014 | 82' | reż. Inge Wegge | wstęp wolny

Źródło: Dziennik Elbląski