Poniedziałek, 21 czerwca 2021. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Komunikaty na przystankach ostrzegą przed oszustami

2016-10-18 14:05:48 (ost. akt: 2016-10-18 14:16:27)

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Elbląska policja i Zarząd Komunikacji Miejskiej łączą siły w walce przeciwko takim właśnie przestępcom. Informacje przestrzegające przed oszustami będzie można znaleźć na tablicach informacyjnych z rozkładem jazdy na sześciu elbląskich przystankach. Komunikaty będą emitowane także w wybranych autobusach.

— Dużą część naszych pasażerów stanowią seniorzy, którzy z racji swojego wieku są najbardziej narażeni na tego typu przestępstwa. Ale komunikaty zostały przygotowane nie tylko z myślą o nich, lecz wszystkich grup potencjalnie zagrożonych. Wierzymy, że także rodzina czy sąsiedzi po przeczytaniu takich informacji tę wiedzę przekażą dalej i zwrócą na to uwagę swoim nieco starszym bliskim — mówi Michał Górecki z Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

Policja nie ukrywa, że każdego dnia zdarza się nawet kilkadziesiąt połączeń telefonicznych, które są wykonywane z myślą o wyłudzeniu pieniędzy od starszych osób.
— Co ciekawe oszuści doszli do takiej wprawy, że przestępstwo na tzw. policjanta posiada dość złożony mechanizm psychologiczny. Na planszach wyświetlanych na tablicach elektronicznych w łatwy i czytelny sposób pokażemy, jak działa taki mechanizm i jak możemy się chronić przed oszustem — dodaje podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowym Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

To nie jedyne działania tego typu, które policja przeprowadzi wspólnie z ZKM. Już niedługo w autobusach obsługujących trasy między szpitalem wojewódzkim przy ul. Królewieckim a rynkiem przy ul. Płk. Dąbka będzie wyświetlany 30-sekundowy spot dźwiękowy ostrzegający przed oszustami.
as

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB