Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Pocket Corner - spotkanie z norweskim jazzem

2016-10-23 12:15:24 (ost. akt: 2016-10-23 11:08:38)

Autor zdjęcia: Juan Luis Gracia

Skandynawowie od lat uchodzą za pierwszą ligę europejskiego jazzu. Wykształcili charakterystyczny, niepowtarzalny styl. W poniedziałek 24 października w klubie Mjazzga będzie okazja by się o tym przekonać. Świętując 30 lat działalności oraz promując nową płytę, koncertować będzie norweska grupa Pocket Corner.

POCKET CORNER jest częścią norweskiej sceny jazzowej od 1986 roku. W ciągu tych lat, z różnym materiałem i składem osobowym, Pocket Corner grali na wielu trasach koncertowych, festiwalach, nagrywali płyty i pojawiali się w programach radiowych i telewizyjnych.
Przez cały czas twórczej egzystencji zespołu dochodziło do różnych zmian personalnych, skład wielokrotnie ewoluował. Jedynym stałym elementem w tej ruchomej sytuacji był i jest do tej pory trębacz i kompozytor utworów grupy Didrik Ingvaldsen.
Pocket Corner porusza się w swej twórczości pomiędzy subtelnymi kompozycjami, a improwizacją oraz od zwartego i konkretnego groove'u do bardzo przestrzennych i ulotnych okolic muzyki. Bardzo precyzyjnie i starannie wybrali swój róg (corner) nie tylko w norweskim, ale i światowym jazzie.

W tym roku mija 30 lat, od kiedy grupa po raz pierwszy wystąpiła na scenie. Pocket Corner celebruje to wydarzenie nagrywając nową płytę oraz ruszając w szczególną, dłuższą niż zwykle europejską trasę koncertową.
Nowy album nosi tytuł " Rocket Pocket" i nagrany został w obecnym, następującym składzie:
Didrik Ingvaldsen - trumpet
Glenn B. Henriksen - alto-sax
Alexander Grønstad - guitar
Ståle Birkeland – drums

Poprzednie albumy Pocket Corner to: “4010 - Local Time” 2009, "Dog & Moon" 2011, "Extended Corner" 2012. "Extended Corner" przez krytyków jazzowych uznana była za jedną z 10 najlepszych płyt roku 2012!

Mjazzga, 24 października, godz. 20.15
Bilety w cenie 25 zł przed i 30 zł w dniu koncertu

Źródło: Dziennik Elbląski