Kram Start Elbląg przegrał z Vistalem. Czwarta porażka z rzędu

2016-10-23 18:28:21(ost. akt: 2016-10-23 20:12:23)

Piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg przegrały w niedzielę z Vistalem Gdynia 26:34 (14:14). Losy spotkania w Elblągu rozstrzygnęły się na początku drugiej połowy, kiedy gdynianki rzuciły pięć bramek z rzędu i prowadziły w 42. min 23:16. Takiej straty gospodyniom nie udało się odrobić.

Elbląskie szczypiornistki mają za sobą serię czterech meczów z zespołami, które odgrywają znaczące role w polskiej superlidze. W ciągu miesiąca kolejno zagrały z: Zagłębiem Lubin, Pogonią Szczecin, Energą AZS Koszalin i wczoraj z Vistalem. Żadnego z tych spotkań nie potrafiły rozstrzygnąć na swoją korzyść (przegrywały kolejno: 28:31, 23:24, 27:29 i 26:34).

W niedzielę niepokonany jeszcze w tym sezonie Vistal decydujący cios zadał zaraz na początku drugiej połowy. Wcześniej, przez pierwsze 30 minut kibice byli świadkami wyrównanej walki i chociaż gdynianki prowadziły 11:14, to gospodynie odrobiły te straty. Drugą część spotkania rozpoczęły jednak fatalnie. Przez 13 minut zdobyły tylko trzy bramki, a rywalki aż dziesięć. Vistal prowadził 24:17 i trudno było sądzić, że roztrwoni taką przewagę. Trener Kram Startu Andrzej Niewrzawa próbował ratować sytuację, proszą o czas, ale jego drużyna w ataku nadal raziła nieskutecznością. Na tym tle dobrze wypadła tylko Sylwia Lisewska, pewnie egzekwując rzuty karne i kończąc spotkanie z 13 bramkami na koncie.

Kolejny mecz Kram Start rozegra już w najbliższą środę, we własnej hali zmierzy się z Łączpolem AWFiS Gdańsk.
AKT

Pozostałe wyniki 7. kolejki:
MKS Selgros Lublin — Zagłębie Lubin 28:22 (14:11)
UKS PCM Kościerzyna — KPR Gminy Kobierzyce 19:25 (10:12)
Łączpol AWFiS Gdańsk — Energa AZS Koszalin 28:21 (14:15)
Piotrcovia Piotrków Trybunalski — KPR Jelenia Góra 26:28 (12:15)
mecz Olimpia-Beskid Nowy Sącz — Pogoń Szczecin został przełożony na 9 listopada.