Czwartek, 30 czerwca 2022. imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Pierwsza wizyta uczniów klasy I SP nr 11 w bibliotece szkolnej

2016-10-25 17:20:42 (ost. akt: 2016-10-25 17:26:34)

Autor zdjęcia: SP nr 11 w Elblągu

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość w miłej i zarazem podniosłej atmosferze, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Nic dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników - uczniów klasy I a Szkoły Podstawowej nr 11 (przy Zespole Szkół nr 1), które odbyło się 25.10.2016 r. było dla nich ogromnym przeżyciem.


A wszystko zaczęło się od pogadanki, w której pani bibliotekarka poinformowała dzieci o tym, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Uczniowie zostali też zapoznani z regulaminem wypożyczalni i korzystania ze zbiorów biblioteki. Pierwszaki doskonale zdawały sobie sprawę z tego, jakie prośby mają książki, wykazały się również bardzo dobrą znajomością znaczenia słów „biblioteka” i „księgarnia”.

Następnie odbyło się ślubowanie przyszłych czytelników. Dzieci skupione i poważne uroczyście przyrzekały, że będą kochać i szanować książki. Następnie każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tej wizyty w bibliotece dzieci otrzymały okolicznościowe zakładki do książek. Na zakończenie uroczystości pierwszaki z uwagą wysłuchały ciekawych wierszy o książkach.
Mamy nadzieję, że od tej pory będą oni często odwiedzali szkolną bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.
Nauczyciele bibliotekarze

Źródło: Artykuł internauty