Czwartek, 18 sierpnia 2022. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Autobusem na cmentarz? Komunikacja miejska przed i na Wszystkich Świętych

2016-10-27 07:20:00 (ost. akt: 2016-10-27 07:27:42)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Podpowiadamy, jak w najbliższych dniach oraz we Wszystkich Świętych można dotrzeć na elbląskie cmentarze Agrykola i Dębica.

• Od najbliższej soboty do poniedziałku (29-31.10)
Komunikacja miejska będzie funkcjonować według rozkładów dla danego dnia. Autobusy oznaczone literami (A, C, H) będą kursowały tylko na dolną (nową) pętlę przy cmentarzu Dębica, natomiast autobusy na liniach nr  6 , 11, 31, 27 będą kursowały tylko do górnej (starej) pętli przy cm. Dębica, przy czym autobusy oznaczone numerami, jadące w kierunku miasta, w miarę możliwości będą przejeżdżały przez pętlę dolną.
Od godz. 9 do 16.30 zostaną uruchomione dodatkowe kursy autobusów:
• na linii nr 6 (dodatkowe kursy tylko w sobotę i niedzielę)
• na linii A - z pl. Słowiańskiego przez Teatralną, Sienkiewicza/cm. Agrykola, Bema do cm. Dębica (po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6);
• na linii 11 – z al. Odrodzenia do cm. Dębica;
• na linii C - z al. Odrodzenia przez Dąbka, Hetmańską, Grunwaldzką, Mickiewicza, Bema do cm. Dębica (po trasie linii nr 11);
• na linii nr 27 – (tylko w sobotę i niedzielę) z al. Odrodzenia, Ogólną, Fromborską, Królewiecką, Kościuszki i Sienkiewicza/ cm. Agrykola, Bema do cm. Dębica;
• na linii nr  31 - po swojej obecnej, okrężnej trasie przez ul. Królewiecką i Fromborską;
• na linii H - po trasie: Ogólna, Konopnickiej, Dąbka, Nowowiejska, Sienkiewicza/cm. Agrykola, Mickiewicza, Grunwaldzka, Grottgera, cm. Dębica. Powrót po trasie: Dębica, Grottgera, Grunwaldzka, Mickiewicza, Kościuszki, Sienkiewicza/cm. Agrykola, Nowowiejska, Dąbka, Konopnickiej, Niepodległości, Legionów, Ogólna (pętla).

• Wtorek (1.11)
Z uwagi na duże natężenie ruchu, autobusy oznaczone literami oraz autobusy przewoźników prywatnych będą dojeżdżały tylko do dolnej pętli przy cm. Dębica, natomiast autobusy oznaczone numerami do górnej pętli przy cm. Dębica.
Do cmentarzy będą kursować autobusy na liniach dodatkowych oznaczonych jako:
• A (w godz. 8 do ok. 18) po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6: pl. Słowiański, Teatralna, Sienkiewicza/cm. Agrykola, Bema, Dębica, pętla dolna;
• B (w godz. 8 do ok. 16:00) ul. Sienkiewicza/ cm. Agrykola, Bema, Dębica, pętla Dolna
• C (w godz. 8 do ok. 19:00) po trasie linii nr 11: al. Odrodzenia, Hetmańska, Grunwaldzka, Mickiewicza, Bema, Dębica, pętla dolna;
• H (w godz. 8:00 do ok. 19:00) ul. Ogólna, Dąbka, Nowowiejska, Sienkiewicza/cm. Agrykola, Mickiewicza, Grunwaldzka, Grottgera, Dębica, pętla dolna;
• 27 (w godz. 8-19.00) po trasie zbliżonej do trasy linii nr 17: al. Odrodzenia, Fromborska, Królewiecka, Kościuszki, Sienkiewicza/cm. Agrykola, Bema, Dębica, pętla górna;
• 40 (w godz. 9:00 do ok. 16:00) ul. Sienkiewicza/cm. Agrykola, Bema, Dębica, pętla górna

Także we wtorek, od godz. 8 do około godz. 17 (według rozkładu sobotniego) w pobliże cmentarza Agrykola będą dojeżdżały autobusy linii nr 8 po trasie: Odrodzenia, Sienkiewicza, Skrzydlata.

Zarząd Komunikacji Miejskiej zapewnia również, że od godz. 8 do godz. 19 zostanie zwiększona częstotliwość kursowania autobusów na liniach nr 6 i 31 do górnej pętli przy cmentarzu Dębica.

Uwaga
• autobusy linii nr 31 we wtorek autobusy nie będą kursowały ulicą Królewiecką (przy szpitalu) i Fromborską
• autobusy linii nr 6, z uwagi na planowane we wtorek zmiany w organizacji ruchu, nie będą dojeżdżały do Stagniewa (za wyjątkiem pierwszego i ostatniego kursu). Od godz. 8 do około godz. 19 nie będą także kursowały ul. Rawską i Grottgera.
• autobusy linii nr 11 we wtorek kursować będą do górnej pętli przy cm. Dębica według niedzielnych rozkładów jazdy.
• we wtorek, od godz. 8 do około godz. 19, do górnej pętli przy cm. Dębica dojeżdżać będą autobusy linii nr 7 i 9 oraz z ulicy Nowodworskiej autobusy linii nr 14. Autobusy tych linii będą kursowały m.in. przez al. Grunwaldzką i ul. Grottgera w obu kierunkach ze zwiększoną częstotliwością.
• we wtorek, od godz. 8 do około godz. 19, do górnej pętli przy cm. Dębica z ulicy Dębowej kursować będzie autobus linii nr 15 po trasie: Dębowa, Grunwaldzka, Grottgera, Dębica (górna pętla), powrót przez Rawską do Dębowej.

Ze względu na wyłączenie z ruchu ul. Agrykola, od soboty do wtorku, przy ul. Sienkiewicza ustawiony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy dla linii nr 6, 8, 31, A i H. Natomiast na przystanku przy ul. Wspólnej będą zatrzymywały się autobusy wszystkich linii, których trasa przebiega tą ulicą.
We wtorek na pętlach autobusowych Odrodzenia, Ogólna oraz obu pętlach przy cm. Dębica, a także na przystanku autobusowym przy ul. Sienkiewicza, będą dyżurowali pracownicy ZKM w Elblągu. W wymienionych punktach miasta, każdy pasażer będzie mógł zasięgnąć informacji związanych z komunikacją miejską.
We wtorek na obu pętlach przy cm. Dębica prowadzona będzie sprzedaż biletów jednorazowych.

Środa (2.11)
Komunikacja miejska będzie funkcjonowała według rozkładów na dzień roboczy. Autobusy na liniach nr  6, 11 i 31 będą kursowały przez obie pętle przy cm. Dębica.
W godz. 9 do około 16 uruchomione będą dodatkowe kursy autobusów:
• na linii nr  31 i linii H przez obie pętle przy cm. Dębica;
• na linii A - z pl. Słowiańskiego przez Teatralną, Sienkiewicza/ cm. Agrykola, Bema do cm Dębica (po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6);
• na linii C  z al. Odrodzenia przez Dąbka, Hetmańską, Grunwaldzką, Mickiewicza, Bema przez obie pętle przy cm. Dębica (po trasie linii nr 11).

W autobusach będzie możliwość zakupu biletów jednorazowych, w tym biletów weekendowych. Zarząd Komunikacji Miejskiej prosi o przygotowanie odliczonych kwot na zakup biletu u kierowcy – dzięki temu sprzedaż podczas postoju na przystankach będzie mogła przebiegać sprawnie i szybko. Przypominamy również o możliwości kasowania biletów za pomocą telefonu komórkowego – szczegóły na stronach www.mobilet.pl i www.skycash.com.
Z uwagi na wzmożony ruch drogowy ZKM prosi pasażerów o zachowanie szczególnej ostrożności na przystankach i pętlach przy cmentarzach. Zachowanie bezpiecznej odległości od krawędzi chodnika, umożliwi kierowcom autobusów podjazd jak najbliżej krawężnika i ułatwi pasażerom wsiadanie do pojazdów.