Maraton Halloween w Kinie Światowid

2016-10-27 19:05:27(ost. akt: 2016-10-27 19:06:33)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

„Kiedy zgasną światła” i pojawi się „Szubienica” zostanie już tylko „Egzorcysta”. Kino Światowid zaprasza na noc z horrorami na dużym ekranie. Szykujcie się na 31 października (poniedziałek). Widzimy się o godz.19 w Sali kameralnej.
- Trzy horrory, które potrwają prawie do pierwszej w nocy. Od nowości do klasyki.
To propozycja Kina Światowid na Halloween – mówi Natalia Piotrowska z Kina Światowid.

Cena: 25 zł/3 filmy

PROGRAM MARATONU HALLOWEEN:

Kiedy zgasną światła

Producent James Wan („Obecność”) przedstawia film, w którym nieznane zło czai się w ciemnościach. Kiedy Rebecca opuściła rodzinny dom, myślała, że wraz z nim pozostawiła za sobą lęki z dzieciństwa. Dorastając, nigdy nie miała całkowitej pewności, co
było prawdziwe, a co nie, zwłaszcza kiedy gasły światła. Teraz jej młodszy brat, Martin, jest świadkiem tych samych niewyjaśnionych i przerażających sytuacji, które kiedyś wystawiały na próbę jej zdrowie psychiczne i zagrażały bezpieczeństwu. Przerażająca istota w tajemniczy sposób związana z matką rodzeństwa, Sophie, ponownie pojawiła się w ich życiu. Tym razem jednak, w miarę jak Rebecca zbliża się do odkrycia prawdy, nie ma wątpliwości, że ich życiu zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo... zwłaszcza kiedy gasną światła.

czas trwania: 1 godz. 21 min
reżyseria: David F. Sandberg
scenariusz: Eric Heisserer
gatunek: Horror
produkcja: USA

Szubienica

Po dwudziestu latach od tragicznego wypadku, do którego doszło w niewielkim miasteczku podczas szkolnego przedstawienia, uczniowie szkoły postanawiają ponownie wystawić feralną sztukę, aby w dość niefortunny sposób uczcić rocznicę tragedii. Szybko przekonują się jednak, że do pewnych rzeczy lepiej nie wracać.

czas trwania: 1 godz. 21 min
reżyseria: Chris LofingTravis Cluff
scenariusz: Chris LofingTravis Cluff
gatunek: Horror
produkcja: USA

Egzorcysta

Kontrowersyjny i popularny od momentu pojawienia się na ekranach, "Egzorcysta" przetrwał jako klasyk, który miał ogromny wpływ na kolejne filmy, i który szokuje oraz przeraża do dnia dzisiejszego. Ta wywołująca dreszcze, realistyczna opowieść o przerażającej istocie obecnej w niewinnej dziewczynie, szalonej decyzji jej matki, która ma pomóc ją uratować oraz dwóch księżach - jednym wątpiącym i drugim, głęboko wierzącym - łączącym siły w walce z najpotężniejszym złem, zawsze zapiera dech w piersiach widzów. Fenomen swoich czasów i wszech czasów, "Egzorcysta", zaskakuje i wywołuje niepokój, jak żaden inny film. 

czas trwania: 2 godz. 2 min
reżyseria: William Friedkin
scenariusz: William Peter Blatty
gatunek: Horror
produkcja: USA

Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid Kasa jest czynna  od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). . W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30.

Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl

Źródło: Dziennik Elbląski