Wtorek, 6 grudnia 2022. imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Odkrywając nieznane fakty z historii Żuław

2016-11-08 08:41:44 (ost. akt: 2016-11-08 08:51:01)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Muzeum Stutthof zaprasza w czwartek (10 listopada) wszystkich miłośników Żuław i ich historii do uczestnictwa w trzeciej z kolei konferencji popularnonaukowej z cyklu „Żuławy w 1945 roku”. Spotkanie odbędzie w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim.

Edycja 2016 nosi podtytuł „Źródła z niedalekiej przeszłości” i poświęcona jest prezentacji szerzej nieznanych dotąd w historii zagadnień związanych z najnowszą historią naszego regionu.

Dwie poprzednie edycje spotkań z cyklu „Żuławy w 1945 roku” przeprowadzone w 2014 i 2015 roku oraz towarzyszące im publikacje spotkały się bardzo licznym i pozytywnym przyjęciem ze strony mieszkańców regionu. Ufamy, że zaproponowana w tym roku konwencja spotkania w Nowym Dworze Gdańskim również spotka się z zainteresowaniem.

Organizatorami spotkania są: Muzeum Stutthof w Sztutowie, Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Żuławski Park Historyczny w Nowym Dworze Gdańskim.

W czasie spotkania będzie możliwości nabycia książek związanych z najnowszą historią regionu wydawanych przez Muzeum Stutthof.

Grupy zorganizowane ze szkół zainteresowane udziałem prosimy o zgłoszenie na kontakt mailowy: marcin.owsinski@stutthof.org

Organizatorzy

Obrazek w tresci

Źródło: Dziennik Elbląski